Kurtarıcı kurtarılacak duruma düştü

Kurtarıcı kurtarılacak duruma düştü.12386
  • Giriş : 01.11.2006 / 00:00:00

BURSA’da kontrolden çıkıp şarampole yuvarlanan bir minibüsü kurtarmak için olay yerine gelen çekici de, yük ağır gelince şarampole yuvarlandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Keles ilçesinin Güneybudaklar Köyü’nde oturan 45 yaşındaki Süleyman Aydın’ın kullandığı 16 BJ 357 plakalı minibüs, aşırı hız ve yolun kaygan olması sonucu kontrolden çıkıp, Merkez Nilüfer ilçesi Gümüştepe Mahallesi yakınlarındaki ormanlık alanda 20 metrelik şarampole yuvarlandı. Emniyet kemerinin takılı olması nedeniyle kazadan hafif sıyrıklarla kurtulan sürücü Aydın, cep telefonuyla özel bir kurtarma şirketini arayıp, minibüsünün çıkarılması için çekici istedi.

Kısa süre sonra olay yerine gelen 39 yaşındaki Cevdet Demir, kullandığı çekicinin çelik halatını minibüse bağlayıp çekmeye çalıştı. Ancak yükü ağır gelen çekici de, kaygan zeminde kontrolden çıkıp, aynı şarampole yuvarlandı. Hurdaya dönen çekicinin sürücüsü Demir’in sağ ayağı kırıldı. Cevdet Demir, Minibüs sürücüsünün haber vermesiyle olay yerine gelen 112 Acil servis görevlileri tarafından Çekirge Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

Minibüs sürücüsü Süleyman Aydın daha sonra çekici şirketini arayarak durumu anlattı. Bunun üzerine gelen büyük bir çekici önce kurtarma aracını, ardından da minibüsü şarampolden çıkardı. Her iki kazayla ilgili soruşturmaya Bursa Cumhuriyet Savcılığı’nca başlandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious