Kurtarma timi 6 can kurtardı

  • Giriş : 27.06.2006 / 00:00:00

Kocaeli'de geçen yıl kurulan "Hayat Kurtarma Timi" Karadeniz sahillerinde boğulmakta olan 6 kişiyi kurtardı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Kocaeli'nin Kandıra ilçesi sahillerinde tatil yapan vatandaşların hayatını kurtarmak amacıyla kurulan ve gönüllülerden oluşan ekip, geçen yıl 112 kişiyi yaşama döndürmüştü. Geçen hafta sahillerde görev başı yapan ekip, Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı´ndan 25 kişi, 4 bot, 7 araç ve bir kum aracı, Sağlık Müdürlüğü´nden bir ekip, Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı´ndan ambulans ve sağlık ekibi, Değirmenderespor Su Altı Topluluğu, Akut ve Yarımca Su Altı Topluluğu´ndan birer ekipten oluşuyor.
Her yaz sezonu çok sayıda insanın boğularak yaşamını yitirdiği Kandıra sahillerinde gönüllü ekibin iş başı yapması, tatilcilere huzur verdi. Kurtarma Timi sayesinde insanlar denize rahatça girip, serinleme imkanı buldu. Sahillere kurulan gözetleme kuleleri ve sürekli deniz içindeki gezen bot ile tatilcilerin adeta hayat güvencesi olan ekip, sahillerdeki insanları göz hapsinde tutuyor.
Kurtarma Timi´nin Kumcağız Sahili'nde görev yapan ekibi ilk kurtarma olayını gerçekleştiren ekip oldu. Ekip, 15 yaşındaki Evren Sebiçin adlı bir genci boğulmaktan kurtardı. Denizde çırpınırken ekipler tarafından sudan çıkarılan ve çok miktarda su yuttuğu belirlenen gence ilk müdahaleyi sahil kenarında hazır bekleyen sağlık ekibi yaptı. Yeniden hayata döndürülen genç daha sonra ambulansla hastaneye sevk edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious