Kurtlar Vadisi çok tartışılır

  • Giriş : 09.02.2007 / 00:00:00

Daha yayına girmeden RTÜK'ün telefonlarını kilitleyen "Kurtlar Vadisi Terör" de dün gece Show TV'de ekrana geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Dizinin en çok eleştiri alan bölümü ise bölücü örgüt PKK militanlarının yol kesim kimlik kontrolu yapması ve otobüste bulunan askerleri kaçırması.

"Kurtlar Vadisi" protestosu

Kendilerini "anarşistler" diye tanımlayan yaklaşık 10 kişilik grup, "Kurtlar Vadisi-Terör" adlı dizinin dünden itibaren "Show TV"de ekrana getirilmesini protesto etti. Sloganlar eşliğinde Levent'teki televizyon binası önüne gelen grup, polis ekiplerince durduruldu. Siyah bir pankart taşıyan grup üyeleri adına basın açıklaması yapan Ümit Kara, amaçlarının sansür talebinde bulunmak olmadığını, gözünü kırpmadan adam öldürenlerin kahraman gibi sunulmasına dikkat çektiklerini söyledi. Kurtlar Vadisi'nin çeteleri meşrulaştırdığını öne süren Kara, gerekli tedbirler alınmazsa yeni cinayetlerin teşvik edilmiş olacağını savundu. Son aylarda cereyan eden ırkçı, milliyetçi linç girişimlerinin arttığına değinen Kara, Hrant Dink cinayetinde olduğu gibi muhalif insanların katledildiğini öne sürdü. Bu tür dizilerin genç nesiller için kapanmayacak yaralar açabileceğini belirten Kara, televizyonları şiddet ortamından fayda sağlamaya çalışmakla suçladı.

Grup, basın açıklaması sonrası polis ekiplerinin kontrolünde televizyon binası önünden ayrıldılar.

CEM UZAN REKLAMLARI

Yeni sezonda ilk kez seyirci ile buluşan Kurtlar Vadisi Terör'de, öne sürüldüğü gibi MHP reklamı değil Uzan'ın Genç Parti reklamları patladı.

Uzan fotoğraflı kısa sloganlar alt bant olarak çıktı. Ayrıca kısa klip şeklinde Genç Parti reklamları da sıkça yer aldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious