Kurtlar Vadisi hukukçuları da böldü

  • Giriş : 21.02.2007 / 00:00:00

Yayından kaldırılması tartışmaları süren Kurtlar Vadisi-Terör dizisi, yargıyı da böldü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Yüksek yargı üyeleri, hakim, savcı ve avukatların üye olduğu ve ankete şifreyle girilen www.adalet.org sitesi, üyelerine Kurtlar Vadisi’nin yayından kaldırılması hakkında ne düşündüklerini sordu. 17 Şubat-17 Mart tarihleri arasında yapılacağı belirtilen anketin, 20 Şubat tarihli sonuçları ortaya ilginç bir tablo çıkardı. Saat 18.00 itibariyle ankete 3064 kişi katıldı.
Katılanların yüzde 20.7’si “Toplumu ve özellikle gençleri şiddete özendirdiği ve ayrımcılık yaratabilecek ögeler içerdiği içinde yerinde bir kararö dedi. Sadece yüzde 2.61’lik bir kesimi “Kurtlar vadisi en çok sevdiğim filmdi. Yayından kaldırılmasına şiddetle karşı çıkıyorumö dedi. Ancak, yüzde 35’lik bir kesim böylesi bir ankete katılmak istemediğini ifade ederken, yüzde 8.32’lik bir kesim açık bir ifadeyle bir hukuk sitesinde bu tür anketlerin yapılmamasını istedi.
Yüzde 12.3’lük kesim, “Türkiye’nin dününü ve bugününü iyi analiz eden bir filmdi. Yayınlanması gerekiyorduö, yüzde 12.9’luk kesim “Film iyi veya kötü olabilir. Ben sansürün her türlüsüne karşıyımö, yüzde 8.06’lık kesim “Filmi izlemedim, izlemeyi de düşünmüyorum. Bu nedenle fikir beyan edemeyeceğimö dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious