Kurtlar Vadisi operasyonu!

  • Giriş : 11.02.2006 / 00:00:00

Ankara'nın Sincan ilçesinde zabıtanın yaptığı operaslarda çok sayıda kaçak CD ele geçirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Sincan Belediyesi, sanatçı, müzik yapımcısı ve yazarların korkulu rüyası olan korsan eser satışına karşı büyük mücadele veriyor. Ekiplerin dün yapmış olduğu denetimlerde ele geçirilen korsan CD'lerin arasında, 3 Şubat'ta vizyona giren "Kurtlar Vadisi Irak" filminin, sinema gösterimi sırasında gizlice çekilmiş korsan baskısının olduğu ortaya çıktı. Öte yandan, zabıta ekipleri, Sincan genelinde geçen yıl yaptığı uygulama ve denetimlerde 17 bin 516 adet korsan CD'ye el koyarak imha etti.

"Sincan'da, emek hırsızlığına geçit yok" parolasıyla yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren zabıta yetkilileri, Sincan'da korsan kitap satışına rastlanmadığını belirtti. Satıcıların, değişik yöntemlere başvurduklarına dikkat çeken zabıta ekipleri, korsan CD'lerin, laptop çantası içerisinde taşındığını böylece kamufle ettiklerini, ancak bu yönteminde farkına vararak kimseye göz açtırmadıklarını, ele geçirilen CD'lerin de imha edildiğini söyledi.

Sincan Belediye Başkanı Hasan Altın, yasaların verdiği yetkiyle birlikte yerel yönetimlerin de emniyet güçlerine bu konuda yardımcı olması gerektiğine dikkat çekerek "Korsanla mücadeleyi sadece emniyet güçlerinin görevi olarak görmemek gerekir. Sincan Belediyesi olarak, bizler de üzerimize düşeni yapmaya çalışıyoruz. Zaten, 17 bin adet korsan CD'ye el konulması da bu gayretin bir göstergesidir" dedi.

Bu konuda her zaman olduğu gibi hassas davranacaklarını vurgulayan Başkan Altın, uygulamaların aralıksız süreceğini ifade etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious