Kurtlar Vadisi protesto edildi

  • Giriş : 08.02.2007 / 00:00:00

İlk bölümü bu akşam yayınlanan olan "Kurtlar Vadisi Terör" dizisi, kendini "Anarşistler" olarak adlandıran bir grup tarafından protesto edildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Kendilerini "Anarşistler" olarak isimlendiren 15 kişi saat 21.00 sıralarında Show Tv'nin Levent'teki binası önünde toplanarak pankart açtı. "Faşizme geçit yok" yazılı döviz taşıyan grup üyeleri, polisin aldığı geniş güvenlik önlemleri altında basın açıklaması yaptı.

Grup adına basın açıklamasını okuyan Ümit Kara, Kurtlar Vadisi ve benzeri dizilerin milliyetçi bir dalga oluşturulmak amacını taşıdığını iddia ederek, dizinin yayından kaldırılmasını istedi. Kara, "Bizler son aylarda cereyan eden ırkçı, milliyetçi linç girişimleri, sokak ortasında insan kaçırmaları ve en son sevgili Hrant Dink cinayetinde gördüğümüz gibi vatan uğruna muhalif insanların göz kırpmadan katledilmelerini hatırlatmak; bu dizideki Polat Alemdar gibi kimselerin birer kahraman gibi sunulmasıyla katil çetelerin meşrulaştırılmasına, yeni saldırı ve cinayetleri teşvik etmesine dikkat çekmek istiyoruz. Yükselen milliyetçi-ırkçı dalgaya yaranmak için Hollywood özentisi film ve dizileri piyasaya sürülerek insanlarda yabancı düşmanı, etnik ayrımcı, militarist, cinsiyetçi ve şiddet sever duygular yaratılmaktadır. Yayına koydukları programlarda insanları birbirine kırdırmayı, kavga ettirmeyi iş haline getiren medya, milliyetçi duyguları da sömürerek bu şiddet ortamını paraya çevirmektedir. Medyanın tek ahlakı vardır o da paradır." diye konuştu.

"Katillerin sesi Kurtlar Vadisi", "Bütün devletler katildir", "Faşizme geçit yok" şeklinde slogan atan grup, basın açıklamasının ardından olaysız bir şekilde dağıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious