Kurtlar Vadisi Pusu Memati'den Mamoş türküsü

Kurtlar Vadisi Pusu Memati'den Mamoş türküsü.11919
  • Giriş : 12.01.2011 / 13:08:00
  • Güncelleme : 23.09.2016 / 00:13:01

Memati Mamoş türküsü ile bu hafta oğlunu toprağa verirken okuduğu bu türkü yürek dağladı. Memati Mamoş türküsü sayfamızda yayınlanmaktadır.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


Kurtlar Vadisi Pusu dizisinde Memati Baş karakterini canlandıran Gürkan Uygun oyunculukta olduğu kadar türkü söylemede de ne kadar maharetli olduğunu bir kez daha gösterdi. Ünlü oyuncu daha önce de türkü seslendirmişti.

Dizinin dün akşam yayınlanan bölümünde, geçen hafta katledilen bebeği Mamoş'u toprağa veren Memati Baş okuduğu "Mamoş" türküsüyle yürek dağladı.

Oğlunun tabutunu kimseye vermeyen Memati, evlat acısıyla mezara girip "Allah'ını seven üzerime toprak atsın" diye yalvardı.

ELAZIĞ YÖRESİNE AİT

Gürkan Uygun'un Memati Baş karakteri olarak okuduğu "Mamoş" türküsü, Elazığ yöresine ait. Türkü, Hanımın Çiftliği adlı dizide de Muzaffer Ağa karakterinin öldüğü sahnede seslendirilmişti.

AHMET KAYA DA OKUDU

Ahmet Kaya'nın yanı sıra Erkan Oğur-İsmail Hakkı Demircioğlu ve Sadık Gürbüz'ün de seslendirdiği türkünün sözleri şöyle:

Pencereden bir taş geldi
Ben sandım ki mamoş geldi
Uyan mamoş mamoş uyan
Başımıza ne iş geldi
Mamoş palton tutayım mı
Hayrın için satayım mı
Di gah mamoş mamoş di gah
Başımıza yığıldı halk
Eyvah mamoş mamoş eyvah
Tabip çağır yarama bak
Mamoş ninni mamoş ninni
Bilimez kim kime kinli

Kurtlar Vadisi Pusu dizisi fırtınalar koparmaya devam ediyor. Perşembe akşamları milyonları televizyon başında toplayan dizi, ATV ekranlarında yayınlanıyor.

Kurtlar Vadisi Pusu dizisinin 105. bölümünde dizide Memati rolünü oynayan oyuncunun yeni doğan bebeği öldürüldü. Dizinin son bölümünde Memati'nin bebeği defnedildi. Memati'nin dizide söylediği Mamoş Türküsü de internette hit oldu.

HABER7

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*