Kurtlar Vadisi Pusu'nun büyük sırrı ortaya çıktı!

Kurtlar Vadisi Pusu'nun büyük sırrı ortaya çıktı!.9293
  • Giriş : 09.11.2007 / 03:13:00
  • Güncelleme : 09.11.2007 / 00:48:34

Kurtlar Vadisi Pusu'da Abdülhey'in aslında Polat Alemdar'ın ajanı olduğu ortaya çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

''Kurtlar Vadisi''nin Polat"ı, Necati Şaşmaz oyuncu olmadığı yönünde ağır eleştirilere karşı artık sessiz kalmayacağını söylüyor: ''Ben şimdi "İyi bir oyuncu olmaya çalışıyorum" diyorum. Fazla mütevazı olmak da istemem''


Ama konsantre olmuşsanız onları açıklayıp, rahatlayın?
Sorunun başı ''Sizin oyunculuğunuzu eleştirdiler'' olunca... Öğretmeyi seçenler... İlk dönemlerde bizim ''Deli Hikmet''imizi oynayan Erdem Erguney arkadaşım vardı. Sonrasında Osman Wöber vardı, Sönmez Atasoy oldu. Çekim aralarında rahmetli Baykal Saran"dan, yine rahmetli Zekai Bey vardı. Birisi ''Akrep Bekir''i oynuyordu, diğeri ''Hüsrev Ağa''yı oynuyordu.Çok yardım almışımdır onlardan.

''Polat''a oyunculuk konusunda yardımcı olmayanlar erken mi öldü?
Yok... Geç ölenleri de vardı...

Vadi''deki ölümlerin Necati Şaşmaz"a oyunculuk konusunda yardım edip etmemekle bir ilintisi yok yani?
Dizide beşinci yılım neredeyse. Konservatuvarda bile oyunculuğun eğitimi dört yıl.. Bugün bana aynı şekilde eleştirilerde bulunsalar sanırım o dönemdeki gibi aynı serinkanlılıkta olmam... Çünkü ben o zaman evet oyuncu olmaya çalışıyorum diyordum. Şimdi iyi bir oyuncu olmaya çalışıyorum diyorum. Ve şunu da ekliyorum. Fazla mütevazi olmak ekabirliğin başka bir yüzüdür aslında. Ben fazla mütevazi olmak da istemem. Evet, ben bir oyuncuyum... Ama iyi oyuncu olmaya çalışıyorum. Bunu da inkar edemeyiz. Beş yıl önemli bir süreç.

Buna rağmen yine de oyunculuğunuzu eleştirenlere vereceğiniz yanıt nasıl sertleşecek. Memati ve ekibinizi mi göndereceksiniz eleştirenlerin üstüne? (Kahkahalar)
Yok estağfurullah, öyle değil tabii... Daha iyisini yaptığım bir işle onlara yanıt verebilirim.

Çocuktan hayat dersi

''Kurtlar Vadisi Terör''le yaşadıklarınız sizi psikolojik olarak yıprattı mı? Çünkü o dönemde okullarda peş peşe yaşanan şiddet olaylarından tutun, bazı suç örgütlerinden sizden esinlenerek o işlere kalkıştıklarını açıklayanlar da oldu?
''Kurtlar Vadisi Terör'' yasaklandığı gün yaşadığım bir olayı anlatayım. 6 yaşındayken bir çocuk ateş varken tandıra düşmüş. Kolları ve bacakları yanmış ve kesilmek zorunda kalmış... O çocuk o gün bize geldiğinde 11 yaşındaydı. Tabii çocuk büyümüş, kemikler uzamış, birçok sıkıntı yaşamış... Benimle görüşmek için şirketimize geldi, oturduk. Çay söyledim. Çay geldi. Sonra Allah kahretsin ne yaptım ben dedim. Çocuk şekeri nasıl karıştıracak, nasıl içecek? Şekerini atıp, karıştırdım çayını. İçirmeye kalktım, ''Ben içerim abi'' dedi, durdum. Elleri yok, nasıl içecek? İki kolu arasına bardağı sıkıştırıp, ağzına götürdü ve içti... O tablo beni müthiş etkiledi. Lütfen dedim, hayatında boşa yaşıyorum deme. Çünkü şu anda bana çok büyük bir şey öğrettin. Elin, kolun kesilse de, olmasa da hayata karşı dik durmayı öğrettin bana. O arkadaşı gönderip, yukarı çıktığımda ''Kurtlar Vadisi Terör''ün kaldırıldığı söylendi. Ve arkadaşlara dedim ki hayata karşı dik duracağız. Ben az önce aşağıda bunu öğrendim.

Köstebek sürprizi


Beş yıla yakındır ''Polat''ı oynuyorsunuz. Başka bir proje için kamera karşısına geçtiğinizde ''Polat'' kimliğinden kolay kolay kurtulabileceğinizi düşünüyor musunuz?

Kurtlar Vadisi Pusu, gidebildiği kadar gider. Daha sonrasında arada filmler yapmayı düşünüyorum. ''Polat''tan başka bir karaktere geçiş için... ''Yapıştı'' denilen rolü ve ismi aşmak için gerekli çabayı da göstereceğime inanıyorum. Beni oyuncu olmadığım konusunda hâlâ eleştirebilen insanlar o zaman görecekler ben oyuncu muyum, değil miyim?

Oktay Kaynarca, ''Çakır''dan sonra başka karakterler de oynadı ama hepsini ''Çakır'' gibi oynadı...
Ona hiçbir şey diyemem. Ben birçok oyuncu görmüşümdür. Onları dizilerde ya da filmlerde severek seyretmişimdir. Ama kafamda hep o rolde kalmışlardır. Polat olmayı bence daha iyi bir proje, daha iyi bir senaryo ve daha iyi bir oyunculukla aşarım...

Bu seride ''Polat''ın güveneceği adam kalmadı dizide. Eskiden Selçuk Yöntem"in oynadığı karakter gibi başı dara düşünce sırtını dayayacağı adam kalmadı. Köstebekler sardı Polat"ın etrafını. Abdülhey bile sattı onu...

Etrafımdaki insanların her birinin köstebek çıkması konusunda süprizimiz var.

Neler?
Abdülhey"in aslında bütün bunları Polat adına yaptığı ortaya çıkacak.

İki taraflı ya da karşı casusluk durumu yani?
Evet...

İki kişinin bildiği sır değildir


''Abdülhey''in ''Polat''a karşı operasyonu, aslında ''Polat''ın kendisinden istediği karşı ajanlık hizmeti olarak yaptığının anlatıldığı bölüm bu akşam ya da haftaya ekrana geleceği için Şaşmaz, ''Bunu şimdilik yazma'' dedi ama üzgünüm. Çünkü, ''Kurtlar Vadisi'' der ki, ''İki kişinin bildiği sır değildir''...

MİLLİYET 

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious