'Kurtlar Vadisi' sevenlerden, protesto

  • Giriş : 17.02.2007 / 00:00:00

RTÜK tarafından yayından kaldırılan "Kurtlar Vadisİ Terör" isimli dizinin sevenleri, RTÜK İstanbul Bölge Müdürlüğü önünde protesto eylemi yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Dizinin yayından kaldırılmasına tepki gösteren yaklaşık 20 kişi, konuyla ilgili RTÜK’e ulaştırılmak üzere imza topladı.

Akşam saatlerinde, Şişli Yıldız Posta Caddesi üzerinde bulunan RTÜK İstanbul Bölge Müdürlğü önüne gelen yaklaşık 20 kişi, dizinin başrol oyuncusu Necati Şaşmaz’ın posterlerini açtı. Dizinin kaldırılmasına anlam veremediklerini söyleyen eylemciler, imza toplayarak RTÜK’ e göndereceklerini ve bu kararın kaldırılmasını istyeceklerini belirtti. Toplum içerisinde bölücülüğe yol açtığı ve şiddeti özendirdiği gerekçesiyle RTÜK’e 15 bin şikayet ulaşması üzerine yayından kaldırılan "Kurtlar Vadisi Terör" dizisinin, toplumu teröre karşı uyandırdığını ve bazı çevrelerin bundan rahatsız olduğunu ifade etti. Eylemciler, RTÜK’ün diziye at gözlüğü ile baktığını ileri sürdü.

Merve Taşkın isimli kadın, dizinin toplumda hiçbir bölücülüğe yol açmadığını, bazı televizyon kanallarının reyting kaygısıyla propaganda yaptığını, bazı çevrelerin ise dizinin içeriğinden rahatsız olduğunu söyledi. Taşkın, "Ben bu diziyi izleyince vatanımı daha çok sevdim. Bu ülkede ne olup bittiğini daha iyi öğrendim." dedi.

Serdar Şafak ise, dizinin içerik olarak, bölcülüğe yol açmadığını, aksine birleştirici mesajlar verdiğini belirterek, RTÜK’ün kararının diziden rahatsız olan kesimlerin işine yaradığını ileri sürdü.

Protestocu grup daha sonra RTÜK binası önünden ayrıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious