Kurtlar Vadisi son bölüm izle / Kurtlar Vadisi Pusu 191. bölümü

Kurtlar Vadisi son bölüm izle / Kurtlar Vadisi Pusu 191. bölümü.12234
11.05.2013 / 11:14:34

Kurtlar Vadisi son bölüm Haber Aktüel'de yayınlanıyor. Kurtlar Vadisi Pusu dizisinin son bölümünü izleyebilirsiniz...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


Kurtlar Vadisi Pusu dizisinin son bölümü haber Aktüel'de yayınlanıyor. Dizi ile alakalı son gelişmeler de haber Aktüel'de olacak.

“Polat Alemdar senin yüzünden öldü!”

TEKİRDAĞ'da velilere yönelik düzenlenen seminere katılan Uzman Psikolog, çocuklara mafya içerikli filmlerin izletilmemesini tavsiye ettiği bir toplantının ardından, öğrenci velisinin cep telefonuna mesaj gönderdiğini ve “Polat Alemdar senin yüzünden öldü!” yazdığını bildirdi. Eğitim Uzmanı, çocuklarda görülen 'işitsel zeka' problemi hakkında aileleri bilgilendirdi.Tekirdağ'da 50. Yıl Ortaokulu Rehberlik Hizmetleri Yürütme Kurulu tarafından organize edilen 'Çocuklarımızla kaliteli ve daha bilinçli birliktelik' konulu eğitim semineri Belediye Kültür Merkezi'nde yapıldı.

Program katılan Uzman Psikolog ve Eğitim Uzmanı Özkan Şenol, aileleri gelişim çağındaki çocuklarının davranış biçimlerini ne şekilde analiz etmeleri gerektiğini anlattı.

Çocukların evde ödev yapma arzusunun çoğu kez aileler tarafından farkında olmadan yok edildiğine dikkat çeken Şenol, evde ödevi için anne veya babasından yardım almak isteyen çocuğa “Git kendin uğraş” denmesinin çocuğun okul algısında olumsuzluğa yol açtığını kaydetti.

“BABALAR DİZİ TUTKUNU”

Ailelere yönelik düzenlenen seminerlerde katılımcılarla sohbet ettiğini aktaran Şenol, en fazla babaların 'dizi' tutkusu şikayetiyle karşılaştığını söyledi.

“Babaların evde genellikle 'Kurtlar Vadisi' dizisini yakından takip ettiğini ve böylelikle çocuğuyla yakından ilgilenmediği yapılan araştırmalarda ortaya çıkmış. Bazıları dizinin kaldırılmasını isterken, çoğunluk istemiyor. Yani çocuk hep ikinci planda kalıyor. Ben defalarca söyledim. Ailelere anlattım. (Kurtlar Vadisi'ndeki Polat Alemdar hiç ölmüyor. Sanki 9 canlı. Dizideki Polat Alemdar ölse de çocuklar da mafya dizisini izlemese) dedim. Seminerlerimde bu düşüncemi ailelerle paylaştım. Bir gün senaryo gereği Polat Alemdar'ın öldüğünü duydum. Dizinin yayınladığı akşam telefonuma mesaj geldi. Baktım, bir öğrenci velisi bana “Sen söyledin diye Polat Alemdar öldü. Senin yüzünden oldu bu” yazmış. Ya olurmu böyle şey Allah aşkına? Bana cep telefonumdan mesaj gönderen adam askerliğini bitirmiş, çoluk çocuk sahibi olmuş bir aile babası. Bırakın artık böyle saçma sapan şeyleri, Türkiye'nin yaşanan gerçek olaylarını öğrenip görmek istiyorsanız kitap okuyun diyorum.”

İŞİTSEL ZEKA PROBLEMİ

Çocukların bazı dönemlerde içine kapandığını veya normalden daha hareketli olduğunu anımsatan Şenol, her durumun psikoloğa gitmeyi gerektirmediğini belirtti.

Bir çok öğretmen ve velinin 'işiksel zeka probleminden' haberdar olmadığını ifade eden Şenol, ailelerin ve eğitimcilerin bazı öğrencilerle iletişim kuramadığından yakındığına değindi.

Ders sırasında başka birşeyle ilgilenen ve ödev yapmaktan kaçınan çocukların 'işitsel zeka problemi' ile karşı karşıya olduğunu anlatan Şenol, şunları söyledi: “Öğretmenler ve veliler bize geliyor (Ders anlatıyorum ama beni dinlemiyor. Başka şeylerle uğraşıyorlar) diye. Ben de diyorum ki (işitsel zekası zayıf olanlarda böyle oluyor.) Özgüven eksikliği çocuklarda çok etkili. Heyecan çocukta herşeyi yerlebir ediyor. Bu anlaşılması çok zor bir durum. Kliniklerdeki muyanelerimizde bunu çok daha iyi anlıyoruz.”

Öte yandan Show TV ekranlarında yayınlanan Pis Yedili'nin başrol oyuncusu Kadir Doğulu, diziden ayrıldığına dair çıkan haberler üzerine açıklamada bulundu.

Gani Müjde'nin yapımcılığını yaptığı gençlik dizisi Pis Yedili'den Kadir Doğulu'nun ayrıldığı haberi magazin basınında yer almıştı. Başarılı oyuncu Kadir Doğulu, dizinin hayranlarını sevindiren açıklamayı yaptı.

Doğulu, diziden ayrılmadığını ve önümüzdeki sezonda da Pis Yedili'de yer alacağını açıkladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*