Kurtlar Vadisi'den Gül savunması!

Kurtlar Vadisi'den Gül savunması!.10883
  • Giriş : 09.03.2009 / 18:40:00
  • Güncelleme : 06.09.2016 / 15:15:01

Kullanılan tiplemenin Abdullah Gül'e benzemesi nedeniyle eleştiri alan dizinin yapım şirketinden açıklama.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Psikiyatr'dan randevu al, vizite ücreti bizden!

Star Gazetesi'nden Nasuhi Güngör yazısında “27 Nisan muhtırasında Kurtlar Vadisi rolü diye yazsam beni Kemal Sayar'a emanet edersiniz” demiş!

Kendisi acilen psikiyatrdan yardım almalı çünkü:

1. Bu senaryo ekibi yıllardır “demokratik hukuk devletinde”, “güçlü bir Türkiye'de” çetelerin olmaması gerektiğini anlatır ve kendi senaryo diliyle bu “hukuk mücadelesini” ifa eder. Yıllardır aldığımız rating, gördüğümüz beğeni de insanımızın bu konularda hassas olduğunu ve senaristlerin dünyasını beğendiğini gösterir: Çetelerle mücadelenin iyi çocuklar tarafından kurulan çetelerce yapılacağını değil!

2. Bu dizi bu ülkede ve bu bölgede yaşayan insanlar arasında ayrımcılık yapmadı, yapmayacak! İnsanımızın din, dil, ırk, mezhep ayırmadan birlikte huzur ve refah içinde yaşamasını gerek Ömer Baba karakteriyle gerek bizzat Polat Alemdar'ın şahsıyla onlarca bölümde yüzlerce kez anlattık! Ve anlatmaya devam edeceğiz!

3. Kurtlar vadisi Terör ile ilgili kışkırtıcı ve savaş çıkarmaya yönelik ifadelerini aynen sahibine iade ediyoruz! Kurtlar Vadisi Terör bütün unsurlarıyla dökülen kanın durmasını, gözyaşlarının dinmesini savunup anlatacakken yayını durdurulmuştur… Ancak maksatlı ve terörden nemalanıp bitmesinden rahatsız olan kişiler bunun tersini iddia etmektedir!

4. Bazı gazetelerde Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e benzemeyen bir oyuncu seçmekle eleştirilirken kendisi dizide gösterilen karakteri sayın Cumhurbaşkanı'na benzetmiş… Ve birilerinin kulağımıza bir şeyler fısıldadığını öne sürmüş! Kişi kendisi gibi bilirmiş herkesi! Kendisi emrinde olduklarından gönlünce emir alabilir. Ama biz kimseden belge, bilgi, emir almadık. Bize kimse bilgi-belge-emir vermeyi aklından dahi geçiremez, buna cüret dahi edemez! Bu iddiadakileri ispata çağırıyoruz. İspat edememeleri halinde kendilerini aşağılık, haysiyetsiz müfteri ilan ediyoruz!

5. Kurtlar Vadisi'ni altı yıldır seyreden insanlarımız diziyle gerçeği pekala ayırt edebilirken, maalesef bazı kimseler, özellikle de bazı gazeteciler bu ayrımı yapamamakta. Kendisine kısaca hatırlatalım: Doktorlar dizisindeki Kutsi'ye sakın ameliyat olmasın çünkü o şarkıcı… Çakır öldü ama Oktay Kaynarca yaşıyor, şimdi Adanalı. Baron polis oldu, Aslan Amca boynuzlanan Amca'yı oynuyor. Kendisine isterse uygun bir hastanede Kılıç'ın yanında bir oda ayarlayalım. Kılıç öldü ama Atilla Olgaç çıldırdı!

Kamuoyuna saygıyla duyurulur,

Pana Film

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*