Kurtlar Vadisi'ne 7 bin şikayet

  • Giriş : 13.02.2007 / 00:00:00

İlk bölümü geçtiğimiz günlerde yayınlanan "Kurtlar Vadisi-Terör" dizisi için RTÜK'ün 444 1 178 hattına 1800 telefon geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Gençler arasında, özellikle okullarda şiddet olaylarının artması nedeniyle tekrar yayınları kanal yöneticilerince kaldırılan, Türkiye'deki devlet - derin devlet mafya - dış güçler ilişkisini anlatan "Kurtlar Vadisi" dizisi, "Kurtlar Vadisi-Terör" ismi ve yeni bölümleriyle yeniden yayınlanmaya başladı.
İlk bölümü geçtiğimiz günlerde ekrana gelen "Kurtlar Vadisi-Terör" dizisi için RTÜK'e dizinin yayınlandığı gün 1800 telefon geldi. Ancak bu kez sanıldığı gibi gelen telefonların tamamı şikayet amaçlı değildi. Telefon eden vatandaşların yüzde 45'i diziyi beğeniyle izlediklerin belirtirken, yüzde 55'i dizinin yayından kaldırılmasını talep etti.

Edinilen bilgiye göre diziye yönelik toplam 7 bini aşkın şikayet geldi.

"IRKÇILIĞI KÖRÜKLEYECEK"

Dizi, daha yayınlanmadan ailelerin, özellikle de akademik kesimin tepkisi ile karşılaşmıştı.

Diziye yönelik şikayetlerin bazıları şöyle:
"-Dizinin kesinlikle yayınlanmasını istemiyorum. Daha önce yayınlanan Kurtlar Vadisi yüzünden liselerde çok olumsuz olaylar oldu. Gençlere kötü örnek olacağını, Kürtlere cephe alınacağını ve ırkçılığı körükleyeceğini düşünüyorum,
-Dizi fragmanı terörü teşvik edici. Türkiye'nin terör kaynaklı zararı anlatılıyor. Terör örgütü bunu duyarsa çok tehlikeli olacağını düşünüyorum,
-Çocuğuma kötü örnek oluyor. Yayınlanmasın,
-Bu dizi bizi 1970'lere geri götürecek. 1970 kuşağı olarak o günleri yeniden yaşamak istemiyorum,
-Kurtlar Vadisi dizisinin önleminin alınmasını istiyorum. Psikopat bir gençlik yetişiyor."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious