'Kurtlar Vadisi'ni sansürlemedik'

  • Giriş : 16.02.2007 / 00:00:00

RTÜK Başkanı Zahid Akman, Kurtlar Vadisi-Terör dizisinin yayından kaldırılmasına yönelik Show TV'ye baskı yapmadıklarını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

CNN Türk'te yayınlanan Manşet programına konuşan Zahid Akman, Kurtlar Vadisi-Terör dizisinin ilk bölümünün yayınlanmasının ardından Show TV Genel Yayın Yönetmeni Saner Ayar ile görüştüklerini belirtti. Ayar'a dizinin henüz başlamadan bile çok fazla tepki aldığını ilttiklerini ve dizinin geçmiş dönemlerin devamı gibi mi olacağını yoksa yepyeni bir dizi olar mı ekranlara geleceğini Üst Kurul üyeleriyle birlikte sorduklarını kaydetti. Akman, Ayar'ın dizinin konusunun farklı olacağını ifade ettiğini, ancak kendilerine de diziyle ilgili çok sayıda şikayet geldiğini ifade ettiğini bildirdi.

Dizinin kaldırılmasına yönelik kanala herhangi bir telkinde bulunmadıklarını, sansür uygulmadıklarını, baskı yapmadıklarını dile getiren Akman, diziyi kaldırma kararının tamamen kanala ait olduğunu söyledi.

"Birileri bu konuyu sürekli gündeme getirerek reytingi yüksek tutmaya çalışıyor. Ama tabiki bu ahlaki bir durum değil" diyen Akman, Ayar'la görüşmelrinde sadece sıkıntıları dile getirdiklerini belirtti. Akman, perşembenin gelişinin çarşambadan belli olduğunu söylerken, "Bizi görevlendiren insanların bizden beklentileri var. Bunları da yerine getirmeliyiz" dedi.

Akman, dizinin yeniden yayınlanıp yayınlanmamasının tamamen kanalın inisiyatifinde olan bir karar olduğunu açıkladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious