Kurtlar Vadisi’nin gizlediği sır?

Kurtlar Vadisi’nin gizlediği sır?.11103
  • Giriş : 06.02.2009 / 08:32:00

Pana Film ile Show TV arasındaki parasal sıkıntı, dizinin kanalla yollarını ayırmasına sebep olmuştu. Peki söz konusu pazarlık nasıl yapıldı, hangi rakamlar üzerinde konuşuldu?

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kurtlar Vadisi dizisinin fanatikleri, dizinin hâlâ bir kanal bulamamasından dolayı oldukça sıkılmış durumda.
Hepsinin dilinde ve kaleminde aynı soru, “Dizimiz ne zaman başlayacak?” Bu soruya Pana Film yetkilileri de henüz bir cevap veremiyor.

Yapımcı şirket ile yayıncı Show TV arasındaki parasal sıkıntı, dizinin kanalla yollarını ayırmasına sebep olmuştu.

Televizyonların en popüler, en kârlı yapımı yaklaşık iki aydır bir çıkış yolu bulamıyor. Normal zamanda, Kurtlar'ın tek bölümünün reklam getirisi 1 milyon dolardı. Ancak kriz fena vurmuş, kanalların reklam geliri hızla düşmüştü. Show TV ekonomik krizin doğurduğu olağanüstü şartlardan ötürü yeni bir bütçe çalışması yapmak istiyordu.

Kurtlar'la ilgili şimdiye kadar bilinmeyen gerçek şuydu; O günlerde kamuoyunda, “Show TV, dizinin yapımcısı firmadan yüzde 30 indirim talep etti, Pana Film indirimi kabul etmedi” diye söylenti yayılmıştı.

BUGÜN magazin servisinden Şebnem Özuzcan çok emin bir kaynaktan bunun gerçek olmadığını öğrendi. Evet, Show TV geçtiğimiz Kasım ayında Pana Film'den yüzde 30'luk indirim istedi. Bölüm başına 750 bin TL maliyeti olan dizi, ekonomik krizden payını alan kanalın indirim isteğini geri çevirmedi.

Yapımcı şirket bu isteği kabul etti; Kurtlar Vadisi oyuncularının aldığı ücret de, yüzde otuz indirildi. Maliyet 225 bin TL düştü, 525 bin TL'ye indi. Ancak Show TV buna rağmen ödeme taahhüdünü gerçekleştiremedi. Kurtlar Vadisi de, para ödemeyen, kanalla yollarını ayırarak kendine yeni bir kanal aramaya başladı.

Yapımcı şirketin bu görüşmelerde pazarlık masasına bölüm başına 1 milyon TL isteyerek oturduğu söyleniyordu. 525 bin TL nerede, 1 milyon TL nerede?

BUGÜN

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*