Kurtlar Washington Post'ta!

  • Giriş : 17.02.2006 / 00:00:00

10 milyon dolarlık dev bütçesiyle, Türkiye tarihinde şimdiye kadar yapılmış en pahalı filmi "Kurtlar Vadisi-Irak" günlerdir ABD medyasında yer alıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Son olarak Washington Post gazetesinde geniş yer bulan dizi, 2 tam sayfada yer aldı. Washington Post'taki haberde, dizinin Irak'taki bölümünden bahsediliyor ve dizideki ABD düşmanlığı irdeleniyor.

Gazetede, İstanbul sokaklarını süsleyen dizi afişleri ve afişlerdeki ABD askerlerinin masum insanları katlettiğinin resmedilmesi eleştiriliyor. Ayrıca, dizinin ana karakteri, Polat Alemdar'ın, Sharon Stone ve Andy Garcia ile çevirdiği bölümden de bahsediliyor.

Haberde, Mehmet Ali Birand'ın röportajından alınmış sözleri ve iki yıl önce ABD askerlerinin bir Irak düğününü basıp insanları öldürmesini haber yapan, Sabah gazetesinin manşetine de yer veriliyor.

Haberde ayrıca dizide iki komplo teorisi işlendiği İkiz Kulelerin bombalanmasının Yahudilere önceden bildirildiği ve bu nedenle hiç bir Yahudi'nin olay esnasında ölmediği ayrıca Kürtlere yardım ettiğinin işlendiği bilgilerine yer verildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious