Kurtlar'dan zoraki veda

  • Giriş : 15.02.2007 / 00:00:00

Kurtlar Vadisi için binlerce şikâyet alan RTÜK, Show TV'yi uyardı. Dizi rafa kalkıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

RTÜK Başkanı, Show TV Genel Müdürü ile görüştü. Kanal yönetimi, yapımcı firmayla hukuki soruna yol açılmadan diziyi kaldırmak için çözüm arıyor. Dizinin ikinci bölümünün bu akşam yayınlanmaması bekleniyor.

'Kurtlar'a yol göründü

Binlerce şikâyet üzerine RTÜK üyeleri, Show TV genel müdürüyle Ankara'da bir araya geldi. Kanal, dizinin yayından kaldırılması için çözüm arayışına girdi.

RTÜK Başkanı Zahid Akman ve Üst Kurul üyeleri izleyicilerden binlerce şikâyet gelmesi üzerine Kurtlar Vadisi-Terör dizisiyle ilgili olarak Show TV Genel Müdürü Saner Ayar ile görüştü. Kanal yönetiminin, yapımcı firmayla hukuki soruna yol açılmadan diziyi yayından kaldırmak için çözüm arayışına girdiği öğrenildi.

13 bin 953 şikâyet

Önceki gün Ankara'daki Üst Kurul toplantısına katılan Saner Ayar'a Üst Kurul Üyeleri hem izleyicilerin şikâyetleriyle ilgili bilgileri hem de görüşlerini aktardılar. Saner Ayar'ın İstanbul'da kanal yöneticilerine RTÜK toplantısındaki değerlendirmeleri aktarması sonucunda, kanal yönetiminin, yapımcı firmayla hukuki soruna yol açılmadan diziyi yayından kaldırmak için çözüm arayışına girdiği öğrenildi. İsmi geçen dizi nedeniyle RTÜK'e 1 Ocak-13 Şubat arasında 16 bin 597 başvuru yapıldı. Bu başvuruların 13 bin 953'ünde dizinin yayınlanmaması, 2 bin 609'unda ise dizinin yayınlanması istendi. Dizinin bu akşamki bölümünün yayınlanmaması bekleniyor. Dizinin 8 Şubat'ta yayınlanmasının akabinde ise toplam 2 bin 898 başvuru yapıldı. Bu başvuruların 2 bin 192'sinin (yüzde 75.6) konusunu Kurtlar Vadisi- Terör dizisi oluşturdu. İzleyicilerden gelen bildirimlerin 1924'ünde (yüzde 87.8) dizi şikâyet edildi ve yayından kaldırılması istendi. İzleyicilerden gelen 268 (yüzde 12.2) bildirimde ise dizinin beğenildiği, devam etmesinin istendiği ifade edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious