Kürtler, Kurtlar Vadisi'ne yasak istiyor

Kürtler, Kurtlar Vadisi'ne yasak istiyor.13682
  • Giriş : 24.02.2009 / 01:18:00
  • Güncelleme : 23.02.2009 / 23:10:22

Kuzey Irak'ta da Arapça dublajla izlenen 'Kurtlar Vadisi' dizisinin yayından kalkması için resmi talepte bulunuldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kuzey Irak'taki Kürt yönetimi, Katar'dan yayın yapan Abu-Dhubai adlı kanal aracılığıyla Kuzey Irak'ta da Arapça dublajla izlenen "Kurtlar Vadisi" dizisinin yayından kaldırılması için Irak Büyükelçiliği aracılığıyla televizyon kanalına resmi talepte bulunduklarını açıkladı.

Bölgesel yönetimin Kültür Bakanlığı sözcüsü Taman Şakir, ırkçı söylemlerin olduğu dizide Kürt liderlere yönelik aşağılayıcı ve küçümseyici ithamlarda bulunulduğu gerekçesiyle Irak Büyükelçiliği yoluyla dizinin yayından kaldırılması için resmi talepte bulunduklarını söyledi.

'YANIT BEKLİYORUZ'

Taman Şakir, resmi taleplerinin Dubai'deki Irak Büyükelçiliği'ne ulaştığını belirterek, şimdiye kadar henüz bir yanıt almadıklarını sözlerine ekledi. Kürdistan Demokrat Partisi (KDP) Dış İlişkiler Sorumlusu Safin Dizayi ise, yayının durdurulması amacıyla yapılan girişimden haberdar olmadığını, ancak Abu-Dhubai kanalının uydudan yayın yaptığı için engellenemeyeceğini belirterek, "Eğer Kuzey Irak'ta yayın yapan bir televizyon olmuş olsaydı ve yayınında bir problem bulunsaydı, gereken resmi girişimler yapılırdı" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*