Kürtler teröre yüz vermez!

  • Giriş : 17.07.2006 / 00:00:00

Arınç, Kürt kökenli vatandaşların terör örgütüne sırtını dönmesinin terörle mücadelede en yüksek moral olacağını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

TRT'de canlı yayına katılan Bülent Arınç, yasama yılının son günlerinde çıkartılan Terörle Macadele Yasası (TMY) ile güvenlik güçlerinin terörle mücadelede duyduğu eksikliklerin giderildiğini ifade etti. Arınç, bundan sonra da ilave bir önleme ihtiyaç duyulması halinde hükümetin talebi doğrultusunda Meclis'in bunu karşılamaya her zaman hazır olduğunu bildirdi. Son günlerde tırmanışa geçen terör olayları ve ardarda verilen şehitler nedeniyle çok üzüntülü olduklarını, ifade eden Bülent Arınç, "Kanları yerde kalmayacak, intikamları alınacaktır. Bu olaylar, terörle mücadelede geriye gidiş olduğu şeklinde bir korkuya neden olmasın. Bugüne kadar görevlerini kahramanca yapan güvenlik güçleri, bundan sonra da mücadelesini kahramanca sürdürecektir" dedi.

Gerek emniyetin, gerekse Türk Silahlı Kuvvetleri'nin törerle mücadele konusunda bir eksiklerinin bulunmadığını, her türlü yetkiye ve silaha sahip olduklarını ve Meclis'in güvenlik güçlerine tam destek verdiğini dile getiren Bülent Arınç, "Ek bir önleme, ek bir tedbire ihtiyaç duyulursa, kimse endişe etmesin gerekli tüm destek verilecektir" diye konuştu.

Dün akşam Trafik Kazası sonucu yaralanan Akif Gülle'yi hastanede ziyareti sırasında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, Adalet Bakanı Cemil Çiçek ile görüştüğünü anlatan Bülent Arınç, Terörle Mücadele Yüksek Kurulu'nun ve Bakanlar Kurulu'nun bugün yaptığı toplantılarda önemli kararlar alınabileceğini kaydetti. Arınç, bu kararlar neticesinde terörle mücadelede yeni önlemlerin gündeme gelmesi halinde, hükümetin tabeli doğrultusunda Meclis'in toplanarak bunu karşılayabileceğini söyledi.

Geçtimiz günlerde yaptığı Tunceli ziyaretindeki izlenimlerini aktaran Bülent arınç, bu gezi sırasında Tunceli halkının Meclisine, devletine sahip çıktığını gördüğünü ifade etti. Bölge halkının teröre sırtını dönmesinin, terör örgütüne tepki vermesinin, terörle mücadelede en yüksek moral değer olacağına işaret eden Bülent Arınç, "Kürt kökenli vatandaşlarıma sesleniyorum. Terör örgütüne karşı çıktıklarını, terörü lanetlediklerini yüksek sesle ilan etsinler. Bunların öncülüğünü de yerel yöneticiler, belediye başkanları, kanaat önderleri yapmalı. Geçmişte de böyleydi ama bu karşı çıkışın bugün daha yüksek sesle ilah edilmesi gerekiyor" şeklinde konuştu.

Bülent Arınç, bölge halkının terör örgütüne, teröre ve bu eylemleri yapanlarından nefret ettiklerini açıklamasının önemine değinerek, "Bölge halkı, bu kanlı eylemleri yapanlardan nefret ettiğini yüksek sesle ilan etsin. 'Devletimiz budur, milletimiz budur, vatanımız budur, bayrağımız budur, biz hep birlikte yaşayacağız' desinler. Bu en yüksek moral değer olur" diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious