Kürtlerin gerçek temsilcisi AK Parti!

Kürtlerin gerçek temsilcisi AK Parti!.7032
  • Giriş : 26.11.2007 / 16:06:00
  • Güncelleme : 26.11.2007 / 17:18:19

R.Tayyip Erdoğan: "Benim 75 Kürt vekilim var. Bölge halkı benimle birlikte"

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Başbakan Erdoğan'ın son günlerde hemen her konuşmasında ”Benim 75 Kürt vekilim var. Bölge halkı benimle birlikte” sözlerinin nedeni anlaşıldı.

NE DTP NE DE PKK, KURTLERiN GERCEK TEMSiLCiSi AK Parti
BİRİNCİ ELDEN LOBİ

İlk kez AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları toplantısında gündeme gelen, Kürt kökenli milletvekillerinden lobi timi kurulmasına ilişkin öneriye AK Parti'nin Kızılcahamam Kampı'nda da yeşil ışık yakıldı. Yeni strateji hemen hayata geçiriliyor. Buna göre, AK Parti içindeki Kürt kökenli milletvekilleri, AB ve ABD başta olmak üzere uluslararası arenada PKK ve DTP'nin tezlerini çürütmek için birinci elden lobi faaliyetinde bulunacak.
Kürt kökenli milletvekilleri, 'gönüllülük' esasına göre seçilecek ve dil bilenlere öncelik verilecek. En az üç, en fazla beş kişiden oluşacak heyetlere, önce Dışişleri Bakanlığı bürokratları tarafından özel brifingler verilecek. Lobi faaliyetinde bulunacak milletvekilleri, gittikleri ülkelerde, "PKK terör örgütüdür. Kürtlerin gerçek temsilcisi ne PKK ne de DTP'dir. Gerçek temsilcileri AK Parti'dir. Halk bizi tercih ediyor" şeklinde propaganda yapacak. Lobi faaliyeti için yola çıkacak vekillerin çantasında olacak dosyaların konu başlıkları şöyle olacak:
PKK, terör örgütüdür. En büyük zararı Kürt halkına veriyor. Silahlı eylemlerle demokratik çözümün önünde engel oluşturuyor.
PKK Kürt kökenlileri 'azınlık' diye tanımlıyor. Biz bunu kendimize hakaret kabul ediyoruz. Bizler Türkiye'nin asli unsurlarıyız.

AJİTE EDİYORLAR

Kürtlerin siyaset yapmasının önünde hiçbir engel yok. Kürt orijinli birisi rahatlıkla Cumhurbaşkanı olabiliyor. Sadece AK Parti'de 75 tane Kürt kökenli vekil var. Bakan ve parti yöneticileri var. Türkiye'de Kürt milliyetçiliğini savunanlar bile rahatlıkla politika yapabiliyor.
AK Parti, bölgeyi kalkındırmak istiyor ama PKK bunu istemiyor. Gelişmeleri ajite ediyor. . Sadece AK Parti döneminde bölgeye 5.5 katrilyon lira yatırım yapıldı. PKK, bu yatırımların yapılmasından rahatsız oluyor.
DTP'nin siyasi olarak bölgeyi temsil ettiğine ilişkin safsatalara inanmayın. AK Parti, 22 Temmuz'da Doğu Anadolu'da yüzde 56, Güneydoğu Anadolu'da ise yüzde 51.76 oranında oy aldı. Bağımsız adaylarla ilgili oyların analizine bakıldığında DTP, Doğu Anadolu'da yüzde 17, Güneydoğu Anadolu'da ise yüzde 25 oranında oy almış görünüyor. Bölgenin gerçek temsilcisi AK Parti'dir.

BASINA SERT ELESTİRİ


Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti 11. İstişare ve Değerlendirme Toplantısının ardından bir kapanış konuşması yaptı. Erdoğan, terörle mücadele konusunda basının yaptığı bazı haberleri eleştirerek " Terörle mücadele gibi hassas meseleler olmak üzere gerek yazılı gerek görsel medyamızda kaynağından doğrultulamamış uydurma ve hayali senaryoların hala haber yapıldığını görüyoruz. Basını ciddiyete ve sorumlu olmaya davet ediyorum" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious