Kurtulmuş, Erdoğan'ı yine eleştirdi

Kurtulmuş, Erdoğan'ı yine eleştirdi.8667
  • Giriş : 25.03.2009 / 19:08:00

Kurtulmuş, Başbakan Erdoğan'ı eleştirerek "IMF ile ne pazarlığı yapıyorsunuz" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kurtulmuş ayrıca, YSK'nın başörtülü sandık müşahitleriyle ilgili kararı Nisan 2008'de aldığını ancak hükümetin bunu düzeltmediğini açıkladı.

Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Numan Kurtulmuş, partisinin Adapazarı Kent Meydanında düzenlediği mitinge katıldı. Binlerce kişiye seslenen Kurtulmuş, "Saadet Partisi her geçen gün miting meydanlarında daha da yükseliyor. Milletimizin farklı kesiminde kardeşlerimiz, Saadet Partisi'nin mitinglerine geliyor. Birçok kardeşimiz bizde sizinle beraber yeniden büyük Türkiye'yi kurmak için destek veriyoruz diyor. İşte Sakarya meydanı, işte Saadet Partisi, işte Milli Görüş" dedi.

Saadet Partisi yöneticilerinin koltukta oturmak için siyaset yapmadığını belirten Kurtulmuş, şöyle konuştu: "Geçmişte hiçbir medya grubunun, hiçbir baskı grubunun, hiçbir çıkar grubunun güdümüne girmediğimiz gibi gölgesinde olmadığımız gibi, bundan sonra da hiçbir çıkar grubunun gölgesinde olmayacağız. Hiçbir çıkar grubunun hiçbir medya grubunun bizi yönlendirmesi, hiçbir anlamda, bizle işbirliği içinde olması mümkün değil. Biz sadece milletimizin çıkarı için siyaset yapacağız. Biz sadece bu ülke vatandaşlarının yine büyük Türkiye'nin vatandaşları olması için mücadele edeceğiz."

ADRES SAADET PARTİSİ

Dolayısıyla Saadet Partisi hakkında sağda solda söylenen sözlere kimsenin kulak asmadığını anlatan Kurtulmuş, sözlerini şöyle sürdürdü: "Ama şunu gösteriyor: Demek ki Saadet Partisi birilerinin rüyalarını artık kaçırıyor. Demek ki Saadet Partisi, Türkiye'nin siyaset denkleminin en önemli unsurudur. Yıllardır ne diyorlardı alternafimiz yok diyorlardı. Gidin millete sorun. Millet artık alternatifin Saadet Partisi olduğunu söylüyor."

Diğer partilerin liderlerini eleştiren Kurtulmuş, "Diğer partilerin lideri birbirlerinin ayaklarına çelme takmaya çalışırken, birbirlerine hakaret içeren sözler söyleyerek siyaset yaptıklarını zannederken, biz bu millet için doğru olan şeyleri söyledik. Uyarılarımızı yaptık" dedi.

Kurtulmuş, başbakanın "Saadet Partisi yükseliyor, ben şimdi IMF ile anlaşacağımı söylersem bu millet gider Saadet Partisi'ni seçer. Bana oy vermekten vazgeçer" diye seçimden sonraya IMF ile anlaşmayı bıraktığını söyledi.
"Millet adına iki yakamız ellerinde olur" diyen Kurtulmuş, şunları söyledi: "Türkiye'yi yoksullaştıran IMF anlaşmasına müsaade etmeyiz. Biz dostça uyarımızı yaptık. seçim meydanlarında kavga etmek, seçim meydanlarında birilerine hakaret etmek bize yakışmaz."

Geçen hafta sayın başbakanın baklayı ağzından çıkardığını, seçimden sonra IMF ile anlaşma imzalayacağız dediğini hatırlatan Kurtulmuş, sözlerine şöyle devam etti: "Hani derler ya bu ne perhiz bu ne lahana turşusu. Madem imzalamayacaktınız, niye ümüğümüzü sıkacaksınız anlaşamayız diye söylediniz. Acaba IMF ile ne pazarlığı yapıyorsunuz."

Yaklaşık iki milyon kişinin kredi kartlarından dolayı bankaların kara listesine girdiğini anlatan Kurtulmuş, şöyle konuştu: "Başbakan diyor ki kendi cümlesi. Ben bunlara dürüst demem, kredi kartı mağduru olmaz. Bu vatandaşlar pırlanta almak için mi kredi kartı kullandı, beyaz eşya almak için mi kredi kartı kullandı, gemi almak için mi kredi kartı kullandı, mısır fabrikası almak için mi kredi kartı kullandı? Vatandaşlarımız ekmek peynir almak için kredi kartı kullandı."

Kurtulmuş, konuşmasında "Sayın başbakan bu ülkede peynir ekmek gibi kredi kartı dağıtılıyordu, o zaman bu ülkeyi kim yönetiyordu" diye sordu.

Türkiye'de kapanan iş yeri oranının yüzde 50 arttığını anlatan Kurtulmuş, şunları söyledi: "Sayın başbakan diyor ki evet kapanan yerlerde oldu. Bunlar beceriksizse ben ne yapayım. Beceriksizler kapandı diyor. 10 yıl önce işsizlik yoktu. Fabrikalar kapanmıyordu. Demek ki o beceriksizlik Türkiye'yi yönetenlerin beceriksizliği. Türkiye'de hükümet edenlerin beceriksizliğidir."

Bu sırada vatandaşların yuh çekmesi üzerine Kurtulmuş, "Yuh yok. Saadet Partisi'nin toplantısında hiç kimseye yuh çekilmeyecek" dedi.

OBAMA'NIN İSTEKLERİ VAR

ABD Başkanı Obama'nın Türkiye'ye gelmesini değerlendiren Kurtulmuş, sözlerini şöyle sürdürdü: "5-6 Nisan'da sayın Obama geliyor. Hoş gelsin, sefalar getirsin. Söyleyecek bir şeyimiz yok. Bizim tahminimiz sayın Obama Türkiye'den 4-5 şey isteyecek. Bunlardan bir tanesini Sakarya'da söylüyorum. Irak'taki Amerikan askerlerini silahlı olarak Türkiye topraklarını kullanarak tahliye edilmesini isteyecek. Siz buna razı mısınız?"

SANDIK BAŞI DEMOKRASİ ALANIDIR

Yüksek seçim Kurulu'nun başörtülü sandık müşahitlerine izin vermemesine de tepki gösteren Kutulmuş, "Bu Pazar seçimler yapılacak. Ancak Yüksek seçim Kurulu garip bir karara imza atıyor. Partilerin temsilcisi olan insanlar, sandık başında müşahit olamayacaklar. Buradan Yüksek seçim Kurulu'na sesleniyorum. Bu kadarı olmaz. Bu memlekette bir noktadan sonra utanmazsanız diyeceksiniz ki: Başörtülü olan vatandaşlarımız gidip oy kullanmasın. Sandık başı kamusal alan değildir. Sandık başı demokrasi alanıdır. Milletin karar alanıdır ve başörtülüler de bu milletin bir parçasıdır."

Kurtulmuş ayrıca, YSK'nın başörtülü sandık müşahitleriyle ilgili kararı Nisan 2008'de aldığını ancak hükümetin bunu düzeltmediğini söyledi.

Kurtulmuş, Başbakan Erdoğan'ın bazen muhalefet lideri gibi konuştuğunu da sözlerine ekledi. Mitingden sonra Kurtulmuş, Kocaeli'ye gitti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*