Kurtulmuş: ''ABD Irak'tan askerlerini çekecek''

Kurtulmuş: ''ABD Irak'tan askerlerini çekecek''.8667
  • Giriş : 24.03.2009 / 19:17:00

Saadet lideri, Kurtulmuş Irak'ta masum insanların öldürülmesine sebep olan ABD işgal kuvvetlerinin Türkiye topraklarından geçirilmesinin kabul edilemeyeceğini söyledi

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Numan Kurtulmuş, partisince İstasyon Meydanı'nda düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada, Türkiye'nin her yerinde büyük sıkıntı yaşandığını, esnafın perişan olduğunu, sanayi kuruluşlarının da üretimlerini tek tek durdurduğunu savundu.

Gittikleri her şehirde vatandaşların kendilerine işsizlikten şikayet ettiğini, esnafın siftah yapmadan kepenk kapattığından yakındığını belirten Kurtulmuş, ''Türkiye bu hale dün gelmedi. Yanlış ekonomik politikalarla bu hale getirildi'' dedi.

AK Parti ve CHP'nin ''kayıkçı kavgası, horoz dövüşü yaptığını'' ileri süren Kurtulmuş, ''İktidar ve ana muhalefet aylardır konuşuyor. İncir çekirdeğini doldurmayan laflarla meydanlarda birbirlerine çelme takıyorlar, birbirlerini televizyonlara davet ediyorlar. Bunlar kayıkçı kavgası, horoz dövüşü yapıyorlar. Biri diğerini magazin programlarına davet ediyor, çocuk gibi kavga ediyorlar. Çocuğun kulağını çekerseniz susar. Bunları da seçimde sizler oylarınızla susturacak, bu anlamsız horoz dövüşünü bitireceksiniz'' diye konuştu.

Partisinin Türkiye'nin her yerinde meydanlara çıktığını, iktidar ve ana muhalefet partilerinin vaatlerinin boş olduğunu iddia eden Kurtulmuş, ''26 Ekim 2008'den bu yana meydanlardayız. Türkiye'nin her yerindeyiz. Türkiye'nin parlayan yıldızı Saadet'tir. Sizler oylarınızı Saadet'e vereceksiniz. Belediye başkan adaylarımız Gazianteplilere kayırmadan, adaletli hizmet verecek. Biz de başkanlarınıza destek vereceğiz'' diye konuştu.

Numan Kurtulmuş, 5 Nisanda ABD'nin yeni Başkanı Barack Obama'nın Türkiye'ye geleceğini anımsatarak, ''Bayram değil seyran değil eniştem beni niye öptü? Önce Clinton geldi, şimdi Obama geliyor. Ne istiyorsunuz?'' dedi.

Obama'nın Türkiye ziyaretinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'dan talepleri olacağını öne süren Kurtulmuş, şöyle konuştu:

''ABD Irak'tan askerlerini çekecek. Başbakan 'Henüz istemediler ama Amerikalılar askerlerini Türkiye üzerinden boşaltmak isterlerse buna razıyız' diyor. 'Sadece askerlerini değil silahların da buradan çıkmasına izin verir ama bu silahların ne olduğunu, nereye gideceğini bilmek isteriz' diyor. Yani Başbakan ABD'nin buradan askerleri tahliyesine izin vereceği baklasını da ağzından çıkardı. Bu kadar masum insanın öldürülmesine sebep olan ABD işgal kuvvetlerinin bizim mübarek topraklarımızdan geçirilmesi kabul edilemez. Her ABD askeri ortalama 100 kişinin katili demektir. Biz böylesine katil olan, insanların ölümüne vesile olmuş askerlerin Türkiye'den geçirilmesine razı değiliz.''

Kurtulmuş, konuşması sırasında alandan ''yuh'' sesleri gelmesi üzerine meydandakilere ''Saadet Partisi'nin hiçbir mitinginde kimseye 'yuh' çekilmeyecek. 'Yuh' çekecekseniz sandıkta çekeceksiniz'' uyarısında bulundu.

29 Mart seçimlerinde Türkiye'de Saadet Partili belediyelerin iş başına geleceğine inandığını belirten Kurtulmuş, 1 Mart tezkeresine TBMM'de milletvekiliyken ret oyun veren ve şimdi Saadet Partisi Gaziantep büyükşehir belediye başkan adayı olan Nurettin Aktaş, Şehitkamil belediye başkan adayı Mehmet Bozgeyik ve Şahinbey belediye başkan adayı Hayri Kamalı'ya destek istedi.

Havanın soğuk olması nedeniyle konuşmasını kısa tutan Numan Kurtulmuş, mitingin ardından uçakla Ankara'ya hareket etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*