Kurtulmuş: Bu bir devlet terörüdür!

Kurtulmuş: Bu bir devlet terörüdür!.8667
  • Giriş : 27.12.2008 / 15:47:00

Saadet Partisi Genel Başkanı Numan Kurtulmuş, İsrail'in Gazze'ye gerçekleştirdiği saldırının, ''bir insanlık suçu ve devlet terörü olduğunu'' ifade etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik


Kurtulmuş, yaptığı yazılı açıklamayla, İsrail'in Gazze'de gerçekleştirdiği saldırıları kınadığını belirtti.

Saldırının ''bir insanlık suçu, devlet terörü ve adı konulmamış bir soykırım'' olduğunu ifade eden Kurtulmuş, açıklamasında şunları kaydetti: ''Bu saldırının Filistinli çocukların okul saatine denk getirilmesi ve atılan füzelerin sivil yerleşim merkezlerini hedef alması, İsrail'in vahşette sınır tanımadığının yeni bir göstergesidir. İsrail derhal bu saldırılara son vermelidir.

Bugün gelinen noktada, Gazze'de yaşananlar bütün dünya ülkelerinin insanlık sınavıdır. Çünkü bu insanlık dışı saldırılar bütün dünyanın gözleri önünde gerçekleştirilmektedir.

İnsanlıktan nasibini alan ve gerçek barıştan yana olan herkesi harekete geçmeye çağırıyorum. Dünya kamuoyu, bu katliamları durdurmak için cılız tepkiler vermek yerine İsrail'e karşı ciddi yaptırımlar uygulanmasını sağlayacak adımları atmak zorundadır. Aksi takdirde, kaybeden sadece Gazze değil, bütün insanlığın onuru olacaktır.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*