Kurtulmuş partisini değerlendirdi

Kurtulmuş partisini değerlendirdi.15511
  • Giriş : 23.03.2009 / 17:35:00

Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Numan Kurtulmuş, Saadet Partisi rüzgarının her geçen gün şiddetini arttırmaya başladığını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

SP Genel Başkanı Kurtulmuş, partisinin düzenlediği mitingde Aksaray Vilayet Meydanı'nda halka hitap etti. Kurtulmuş, mitinglerle memleketi dolaştığında maalesef üzülerek görüyoruz ki Türkiye'nin sorunları, milletimizin derdi çok büyük. Milletimiz işsizlikten bahsediyor. Esnaf siftah etmediği günleri anlatıyor. Büyük fabrikaların üretimi durdurduğundan bahsediliyor. Nasıl olup da Türkiye bu noktaya geldi. Şuradaki esnaf kardeşlerim çoğu akşamı siftah etmeden kapılarını kapatacaklar. Bu ülkede uygulanan yanlış ekonomi ile bu hale geldi. Yanlış uygulamalar nedeniyle maalesef ülkemiz bu günleri yaşıyor. Ülke olarak nasıl oldu da bu noktaya geldik. Bir İMF programı Türkiye'yi bu hale getirdi. Siz neden şeker pancarı ekmiyorsunuz. Çünkü yabancı şirket gelecek burada tatlandırıcı satacak da o yüzden. Bunun için şeker pancarına kota, tütüne kota. Ürettiğiniz sütü kaç paraya satıyorsunuz 400 lira. Üç sene önce de bu paraya satıyordunuz. Yem fiyatları iki katına çıktı. Ama ürünleriniz beş para etmiyor. Niçin bunu İMF istemiyor" dedi.

ABD Başkanı Obama'nın Nisan ayı başında Türkiye'ye geleceğini ifade eden Saadet Partisi Genel Başkanı Numan Kurtulmuş, "15 gündür diyoruz ki 5-6 Nisan'da Obama Türkiye'ye gelecek. Obama Türkiye'ye geliyor ne istiyor. Sayın Başbakan millet adına soruyoruz. Sizden bir çok şey isteyebilir ama öncelikle 2 şey isteyecek. Irak'tan askerlerini çekecek, ancak Afganistan'a asker gönderecek. Türkiye'den Afganistan'da polis kuvveti olarak daha fazla destek isteyecek. Bunu Türk halkı istemez. İkincisi Obama şunu ister Irak'ta 140 bin Amerikan askeri var. Irak'ta binlerce kadın evlatsız, milyonlarca çocuk anasız babasız kaldı. Şimdi bu askerlerin Türkiye üzerinden tahliye edileceğini isteyeceğini düşünüyoruz. Zaten Başbakan da daha önceden 'Biz Amerikan askerlerin Türkiye üzerinden tahliye edilmesine taraftarız. Hatta silahlarının da Türkiye üzerinden geçirilmesine taraftarız' diyor. Şimdi soruyorum Irak'ta 1.5 milyon müslüman kardeşimizin katledilmesine neden olan bu askerlerin ve silahların ülkemizden geçmesine razı mısınız? Bu kabul edilemez. Her Amerikan askeri ortalama 100 kişinin katili demektir. Biz bu katillerin, işgal kuvvetlerinin Türkiye'den geçmesine razı değiliz. Sayın Başbakan'ın Davos'da göstermiş olduğu tepkiyi hep beraber tebrik ediyoruz. Hatta Saadet Partisi olarak ilk biz tebrik ettik. Ancak one minute demekle her şey bitmiyor. Biz Irak'taki kardeşlerimizin üzerine bomba yağdıran düşmanlara one minute demeyiz, durun bir dakika deriz ve ülkemizden geçmelerine asla izin vermeyiz. Biz ülkemizin ekonomisini alt üst eden IMF'ye durun bir dakika deriz. Biz öyle one minute falan demeyiz. Bu milletten aldığımız güç ile gereğini yerine getirir ve ilkeli bir siyaset izleriz. Şimdi kalan bir hafta içerisinde 29 Mart'ta zaferimizi yaşayacağız. Biz diyoruz ki bizim siyaset ile onların siyaseti arasında fark var saadet var" diye konuştu.

Mitingin ardından Saadet Partisi Genel Başkanı Numan Kurtulmuş, vatandaşlara karanfil dağıttı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*