Kurtulmuş'a 'Başbakan'lı karşılama

Kurtulmuş'a 'Başbakan'lı karşılama.15511
  • Giriş : 29.10.2008 / 20:57:00

Başbakan Erdoğan ile aynı dakikalarda İstanbul'a gelen SP Genel Başkanı Numan Kurtulmuş, havalimanında 'Başbakan Numan' sloganlarıyla karşılandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Genel başkan seçilmesinin ardından İstanbul'a ilk kez gelen Numan Kurtulmuş'u karşılamak için yaklaşık 100 kişi Atatürk Havalimanı VIP salonu önünde toplandı.

Partililerden bazıları, VIP kenarındaki çimenlik alanda akşam namazı kıldı. Hep birlikte karşılama için salona girmek isteyen partililere polis izin vermedi.

Ardından Başbakan Erdoğan'ın da aynı dakikalarda özel uçakla Ankara'dan gelecek olması nedeniyle kalabalık VIP önünden uzaklaştırıldı.

Kurtulmuş, THY'nin tarifeli uçağı ile saat 18.30'da İstanbul'a geldi. Birkaç dakika sonra Erdoğan'ın özel uçağı da VIP önüne yanaştı. Kurtulmuş, karşılayıcıları selamlarken kalabalık, bayraklarla ''Başbakan Numan' sloganları attı. SP liderinin aracına binip ayrılmasının ardından Başbakan Erdoğan da eşi Emine Erdoğan ile evine gitmek için VIP'ten çıktı.

Erdoğan, aracına binmeden önce, bekleyen SP'lileri bir süre izledi. Daha sonra İKÖ Genel Sekreteri Ekmelettin İhsanoğlu ve beraberindekilerle bir süre ayaküstü sohbet etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*