Kurtulmuş'a göre iktidara giden yol

Kurtulmuş'a göre iktidara giden yol.8782
  • Giriş : 03.05.2009 / 08:25:00

Saadet Partisi Genel Başkanı Numan Kurtulmuş, halkın 29 Mart'ta oylarıyla Saadet Partisi'nin Türkiye için gerekli olduğu mesajını verdiğini savundu, iktidara gelmek için iki yolu gösterdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Saadet Partisi Genel Başkanı Numan Kurtulmuş, ''İktidara gelmek için iki yol var, ya egemenlerin önünde boyun eğecek yerlere yatacaksınız, ya da halkın ve Hakk'ın yolundan gideceksiniz'' dedi.

Kurtulmuş, Tavşanlı Belediyesi Hüsnü Ordu Kültür Sarayında verdiği konferansta, halkın 29 Mart'ta oylarıyla Saadet Partisi'nin Türkiye için gerekli olduğu mesajını verdiğini savundu.

Partisinin yerel seçimlerde farklı kesim ve siyasi eğilimdeki kişilerden oy aldığını ifade eden Kurtulmuş, bunun, Saadet Partisi'nin ciddiye alındığının bir göstergesi olduğunu söyledi.

Kurtulmuş, şöyle devam etti:

''Türkiye'de halkın istediklerine gelince, 'Bunu yapamayız, biz buna hazır değiliz' diyorlar, ancak egemenlerin istediğini yapmaya gelince bunları takır takır yapıyorlar. 1 Mart tezkeresine millet iradesi izin vermemiş, Türkiye'nin, ABD'ye yardım etmesinin önünü millet iradesi kesmiş ama 1 Mart'ta verilmeyeni hükümet sessiz sedasız, tıpış tıpış Amerikalılara vermiş. IMF ile anlaşmayı millet istemiyor. Onun için seçim meydanlarında bu konuyu ertelediler.''

Kurtulmuş, ABD Başkanı Barack Obama'nın Türkiye ziyaretinde ''ABD'nin 140 bin askerinin Türkiye kullanılarak Irak'tan çıkarılması'' ile ''Afganistan ve Pakistan'da Türkiye'nin asker gücünden yararlanılması'' gibi isteklerde bulunduğunu ileri sürdü.

Partisinin yerli, maneviyatçı, anti-emperyalist, ülkede yaşayan herkesin adaletini ve özgürlüğünü isteyen niteliklere sahip olduğunu söyleyen Kurtulmuş, ''İktidara gelmek için iki yol var, ya egemenlerin önünde boyun eğecek yerlere yatacaksınız, ya da halkın ve Hakk'ın yolundan gideceksiniz'' diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*