Kurtulmuş'a göre Türkiye ne yapmalı?

Kurtulmuş'a göre Türkiye ne yapmalı?.10713
  • Giriş : 04.01.2009 / 15:37:00
  • Güncelleme : 04.01.2009 / 15:42:55

Saadet Partisi Genel Başkanı Numan Kurtulmuş, Çağlayan Meydanı'nda organize edilen ''Filistin'le Dayanışma Mitingi'nde konuştu. Kurtulmuş'un İsrail'e tepkisi sertti:

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

"Bismillahirrahmanirrahim" diyerek konuşmasına başlayan Kurtulmuş, Fetih Suresini okudu. Numan Kurtulmuş'un partisi tarafından Çağlayan Meydanı'nda organize edilen mitingdeki açıklamaları şöyleydi: "Rabbinin Mescid-i Aksa'dan Mescidi Haram'a gönderdiği kutlu Peygamberi'n ümmeti, Filistin topraklarını Müslümanlara açan Hazreti Ömer'in torunları, Selahaddin-i Eyyübi'nin torunları, Osmanlı beş parasızken kendisine borçlarını ödemeyi taahhüd eden siyosintleri yıkılın karşımdan, şehit kanıyla alınan topraklar para ile satılmaz diyen Abdülhamit'in torumları, adaletten yana olan aziz insanlar, kalbi daima orada atan aziz Müslümanlar hepinize selam olsun."

BU ZULMÜ SEYREDENLERE YUH OLSUN, YAZIKLAR OLSUN

"Bizzat siz vakarınızla tarih yazıyorsunuz, hepinizden Allah razı olsun. Dünyanın neresinde olursa olsun yeter artık bu zulmü durdurun diyen herkese selam olsun. Gazzeyi savaş alanına çeviren, ana kuzusu yavruları katleden bebek katilleri. yeni yüzyılın soykırımcıları, size de lanet olsun, elleriniz kurusun, geleceğiniz kahrolsun. Bu vahşete ürkek seslerle arka çıkan kendisini gelişmiş zanneden ülkelerin yöneticileri, her vesilye ile insan haklarından, demokrasiden, bu vahşice insanlık suçunu seyreden gelişmiş ülkelerin yöneticileri, koltuklarını korumak uğruna, müslüman kardeşlerinin katledilmesine seyirci kalan bazı İslam ülkelerinin yöneticileri, sizlere de yuh olsun, yazıklar olsun."

YAHUDİLERİ BİZİM ECDADIMIZ KURTARDI

"Çocuklar niçin ölüyor Filistin'de? Neden Batı Şeria bu ateşin altında kalıyor. Nerde BM, nerde AB, nerde İKÖ, nerde insanlık, nerde Müslümanlık. Yazıklar olsun. Ey İstanbul, ey Çağlayan, sizin bu sesiniz bütün dünyada çağlıyor. Bugünden sonra hiç bir hükümet bu sese sessiz kalamayacak ve Filistin'deki zulme müdahale etmeye mecbur kalacak inşallah. Bu vahşetten anlamakta zorlandığımız şudur, tarih boyunca ne zaman Yahudi milleti soykırımla karşı karşıya kalsa onları Müslümanlar kurtardı. Şarkın büyük komutanı Selahaddin Eyyübi, geldi ve onları kan revan içinde olmaktan kurtardı. Kiliseleri açtı, sinagogları, havraları açtı. 401 sene 3 ay 16 gün Osmanlı... Bir tek Yahudi ve Hıristiyan'ın kılına dokunmadı. Ve sonra İngilizler geldi. Almanya'da Hitler yahudileri kesti, fırınlara doldurdu. Hepsine Osmanlı kucağını açtı. Yahudi milletini bizim ecdadımız kurtarmıştır, şimdi nasıl oluyor?"

FİLİSTİN'E İstanbul GİBİ SAHİP ÇIKMAK GEREK

"Ama gelin görün ki, kendilerine yapılan bütün zulümlerin acısını Filistin'deki masum halktan çıkartıyor. Elleri kurusun. Bugün burada bir tarih yazıyorsunuz ve diyorsunuz ki, 'Dayan ey Filistin. Biz geliyoruz. Yeniden geliyoruz inşallah.' Türkiye, sıradan bir ülke değildir. Bir birikimin özetidir. O özetin ruhu da bugün burada Çağlayan meydanındadır. Biz olayları sadece televizyon ekrarından seyredemeyiz. Filistin'in tapuları bizdedir biliyoruz. Filistin'in tapuları bizdeyse bize de Filistin'e kendi memleketimiz gibi sahip çıkmak düşer. Biz Türkiye'den basit sözlerle değil, bu meselede taraf olan Filistin'in tapularına sahip bir ülke olarak yüksek sesle konuşmasını ve icraat yapmasını bekliyoruz."

GÜN GELECEK BUNLARIN HESABINI SORACAĞIZ

TÜRKİYE'NİN ACİL OLARAK YAPMASI GEREKEN 9 ŞEY

"Türkiye ne yapmalı. İnanıyorum ki sizin bu kararlılığınız Türkiye'nin elini kuvvetlendirecek. Hükümet İsrail'deki Büyükelçimizi derhal bugün geri çekmeli. Millet burada, cumhur burada. Milletin tamamı Büyükelçinin çekilmesini istiyor. Suriye-İsrail barış görüşmelerinden derhal geri çekilmeli. TBMM'deki İsrail dostluk grubundaki vekiller istifa etsinler dedik. Dün itibariyle grubun tamamı istifa etti. İstifa edip alınlarındaki bu üyeliğin tarihi bir kara leke olarak kalmasına müsade etmeyen vekillere teşekkür ediyorum. Türkiye, BM Daimi Konseyi'ndeki geçici üyeliğini de kullanarak uluslararası camiayı harekete geçirmeli. Şu anda Gazze'de devam eden olaylar açık bir soykırım, bir savaş suçudur. Bir zamanlar Karadziç ve Miloşeviç de diyordu ki batı dünyası arkamda. Nereye gittiler... İsrail'in bu savaş kararındaki bütün isimlerin uluslararası arenada yargılanması için Türkiye bütün altyapıyı hazırlamalıdır. Gün gelecek bütün bunların hesabını soracağız. Kimsenin yanına kar kalmayacak. Türkiye yardım faaliyetlerine öncülük etmeli ve koordinasyonu sağlamalıdır. Şu anda Gazze'de yardım götüren bütün yardım kuruluşlarına yürekten teşekkür ediyorum.

İsrail ile ilgili askeri anlaşmaları iptal ettiklerini derhal açıklamalıdır. Konya'da eğitim uçuşu yapan İsrail uçaklarına asla izir verilmemelidir. Konya'mızın semaları katil İsrail'in savaş uçaklarının asla uçuş alanı olamaz. Türkiye şu anda İsrail'de İsrail'i8n saldırılarıyla en azından 4 binin üzerinde yaralı kardeşimiz vardır. Bunların bir an evvel Türkiye'ye taşınması için de mutlaka bir hava köprüsü kurulmalı. Bunlar mutlaka yerine gitirilmeli. Buradaki mahşeri kalabalık bunu gösteriyor."

"Bu bölgede Müslümanlar, Hıristiyanlar ve Yahudiler birlikte yaşıyor. Sorun bu değildir. Müslümanlar ne zaman bu bölgelere egemen olduysa barış geldi. Sorun bütün insanlara tepeden bakan siyonist zihniyettedir. Sorunun kaynığı da çözümü de basittir. Yeniden bu topraklarda herkes için adalet diyen bir zihniyetin bizim sesimizin yeniden hakim olmasıdır. Diyoruz ki, dayan mazlum halklar yeniden biz geliyoruz. Biz ancak ve ancak zalimlere düşmanlık ederiz. Kahrolsun zalimler. Sizin ayağa kalktığınız gibi bütün zalime karşı olanlar ayağa kalkacak. Bu böyle olmadıkça asla zalimler diz çökmeyecektir. Önce Müslümanlar arasında birliği sağlayacağız. Filistin mücadele saflarında yer alan bütün kardeşlerimiz, hepiniz bir safa geçiniz. Hepiniz katil siyonist rejimi diz çöktürmek için bütün gücünüzle mücadele ediniz."

habervaktim

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*