Kurtulmuş'tan 'Atatürk' mesajı

Kurtulmuş'tan 'Atatürk' mesajı.10844
  • Giriş : 08.11.2008 / 23:55:00

M. Kemal Atatürk’ün hedef gösterdiği “Muasır Medeniyet Seviyesi” kuru bir batıcılık değildir.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Milletimiz istiklal mücadelesinde sahip olduğu eşsiz irade ve kararlılığı tarih boyunca birçok acı sınavdan geçerek ispat etmiştir. Bu sınavların en önemlilerinden biri de Kurtuluş Savaşıdır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, büyük bir komutan ve devlet adamı olarak Kurtuluş Savaşı'nda, milletimizin sahip olduğu bu irade ve kararlılığa öncülük etmiştir.

Türk milleti Milli Mücadele günlerinden aldığı tecrübe ile ülkesine ve değerlerine sahip çıkmaya devam edecektir. Buna şüphe yoktur.

Ancak bugün geldiğimiz nokta, başta yönetici ve aydınlar olmak üzere herkesin Atatürk'ü yeniden okumasını ve anlamasını zaruri kılmaktadır.

Çünkü M. Kemal Atatürk'ün hedef gösterdiği “Muasır Medeniyet Seviyesi”nin; kuru bir batıcılık değil, “devlet ve milletiyle bütünleşmiş,” “kâmil manada insan hak ve özgürlüklerini gerçekleştirmiş” “ekonomik ve teknolojik kalkınmasını sağlamış”, “müreffeh” bir Türkiye olduğu açıktır.

Bu hedeflere ulaşıldığı oranda, öncü ve güçlü bir Türkiye mümkün olacaktır.

Bu vesileyle vefatının 70'inci yılında Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ve onun şahsında bu topraklar için mücadele veren bütün silah arkadaşlarını rahmet ve şükranla anıyorum.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*