Kurtuluş kutlamasına kan bulaştı

  • Giriş : 08.09.2006 / 00:00:00

Balıkesir'in Gömeç ilçesine bağlı Karaağaç beldesinin kurtuluş törenlerinde, temsili milis kuvvetlerin havaya açtığı ateş sırasında 1'i çocuk 2 kişi yaralandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Edinilen bilgiye göre, Karaağaç beldesinin düşman işgalinden kurtuluşunun 84. yıldönümü şenlikleri dolayısıyla, belde meydanında tören düzenlendi. Resmi geçit sırasında, Burhaniye Muharip Gaziler Derneği üyelerinden A.O.(57), kurusıkı silahla ateş etti. Silahın namlusu parçalanırken, savrulan parçalar, konser için beldeye gelen Bursa Mehter Takımı'ndan Salim Altan (51) ile törenleri seyreden Kasım Aydın (15) adlı çocuğa isabet etti. Altan kalbinin altından hafif, Aydın ise şah damarından ağır yaralandı.

Törenlerde hazır bekleyen 112 ekiplerince Burhaniye Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Salim Altan, cerrahi servisinde tedavi edildikten sonra taburcu edildi. Kasım Aydın ise, Balıkesir Devlet Hastanesi'ndeki ilk müdahalesinin ardından, durumu ağır olduğu için İzmir'e sevk edildi.

Bursa Mehter Takımı üyesi Salim Altan, törenlerde silah yerine çiçek atılmasını isteyerek, "Konser için resmi geçidi beklerken büyük bir patlama oldu. Bomba patladığını zannettim. Sonra gömleğimden kan geldiğini fark ettim. Yanımdakilere 'Ben vuruldum mu?' diye sordum. Gömleğimi sıyırdığımda yaralandığımı gördüm. İsabet eden parça kalbime yakın bir yerden sıyırıp geçmiş. Törenlerde çiçek yerine niye silah atıyorlar anlamış değilim" diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious