Kuru sıkı tabancayla korkutmuş

Kuru sıkı tabancayla korkutmuş.10733
  • Giriş : 06.11.2008 / 18:13:00

Ailesinin odaya kapattığı 16 yaşındaki N.D.'ye nışanlısı silah tehdidiyle tecavüz etmiş.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Sivas'ın Suşehri İlçesi'nde, ailesinin bir odaya kapattığı 16 yaşındaki N.D.'ye, evlenmek istemediği nişanlısı 32 yaşındaki Yaşar Y.'nin kurusıkı tabanca tehditiyle tecavüz ettiği ortaya çıktı.

Geçen 2 Kasım'da meydana gelen olayda, 2 ay önce 32 yaşındaki Yaşar Y. ile nişanlanan N.D., bir süre sonra evlenmek istemediğini belirterek, ailesine ayrılma kararını bildirdi. Ailesinin tepkisiyle karşılaşan ve dövülen genç kız, yine de kararını değiştirmedi. Bunun üzerine N.D.'nin babası Yücel D., annesi Dursaliye D. ve halası Selver S., evlenmeye mecbur kalır düşüncesiyle nişanlısının tecavüzüne izin verdi. Nişanlısı Yaşar Y. ile evin bir odasına kapatılan N.D., direnmesine rağmen başarılı olamadı. Tecavüze uğradıktan sonra polise giden genç kızın şikayeti üzerine, anne, baba, hala ve nişanlısı tutuklandı.

Kendi isteği ile N.D. ile birlikte olmayı başaramayan Yaşar Y.'nin yanında getirdiği kurusıkı tabancayla tehdit ettiği ve silah zoruyla tecavüzü gerçekleştirdiği anlaşıldı. N.D.'nin kurusıkı tabancayı gerçek zannederek daha fazla direnemediğini söylediği belirtildi.

KARDEŞLERİ YATILI OKULA YERLEŞTİRİLDİ

Bu arada Suşehri İlçesi'nden getirilerek Sivas kent merkezindeki 80'inci Yıl Kız Yetiştirme Yurdu'na yerleştirilen N.D.'ye psikolojik tedavi desteği verildiği kaydedildi. Anne babaları cezaevine girdiği için mağdur olan N.D.'nin ilçedeki 4 kardeşinden 12 yaşındaki A. 8 yaşındaki Ö.'nün de Suşehri İlçesi'ndeki yatılı bölge okuluna yerleştirildiği belirtildi. Ailenin en küçük çocuğu olan 3 yaşındaki H.'ye ise İstanbul'dan gelen ablasının bakacağı, ilk duruşmada anne Dursaliye D.'nin tahliye edilmemesi halinde, yetiştirme yurduna gönderileceği bildirildi.

Milliyet

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*