Kuş gribi kargaları da vurdu

  • Giriş : 08.01.2006 / 00:00:00

Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesinde üç kişinin ölümüne neden olan kuş gribi kargaları da vurdu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Doğubayazıt'ın Çifte Pınar Mahallesi'ndeki ağaç dalları arasında sıkışıp kalan karga leşleri vatandaşları ürkütüyor. Özellikle kuş gribinin ortaya çıkmasının ardından bahçesindeki agaçlarda ölü karga sayısının arttığını söyleyen Ercan Aydın, durumu İlçe Tarım ile Sağlık Müdürlüğü ekiplerine ilettiklerini ancak kimsenin ilgilenmediğini söyledi. Bir bahçe içerisinde üç ev bulunduğunu belirten Aydın, ''Evde çocuklar korkularından bahçeye çıkamıyor. Yarın bayram, gidip gelen çocuklar olacak bunlar ne yapacak? Ya mikrop kaparsalar kim sorumlu olacak? Ben Sağlık ve İlçe Tarım Müdürlüğü'ne telefon açtım 'tamam geleceğiz' dediler ama 2- 3 gündür kimse gelmedi." dedi.

Kendisinin ve komşularının tavuk ve ördek beslediğini de ifade eden Ercan Aydın, itlaf ekiplerine bilgi verdiğini fakat kimsenin ilgilenmediğini de savundu. Hastalığın kümes hayvanlarının pisliğinden de insanlara bulaşabileceğini hatırlatan Aydın, ''Ağaçlardaki kargalar yetmiyormuş gibi tavuklar da başımıza bela oldu.'' ifadelerini kullanırken, itlaf ekiplerinin yetersizliğinden yakındı.

Öte yandan, İlçe Tarım Müdürlüğü yetkilileri ise ağaçlarda asılı bulunan karga leşlerine insanların temas etmemeleri halinde herhangi bir tehlikenin olmayacağını söylediler.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious