'Kuş gribine karşı ciddi çalışıyoruz'

  • Giriş : 09.02.2007 / 00:00:00

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, kuş gribine karşı Tarım ve Köşişleri Bakanlığı ile son bir yıldır ciddi çalışma içersinde olduklarını belirtti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Atina Üniversitesi Tıp Fakültesi'nce kendisine fahri doktorluk unvanı verilmesi için düzenlenen törenin ardından Türkiye'ye dönen Bakan Recep Akdağ, Atatürk Havalimanı'nda kuş gribine ilişkin açıklama yaptı. Vatandaşları, kanatlı hayvanlarla temas etmemeleri ve çocuklarını bunların hiç yanına götürmemelileri uyarısını yapan Bakan Akdağ, Batman'da görülen vakaya ilişkin Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker ile Yunanistan'dan telefon görüşmesi yaptığını ifade etti. Akdağ, ''Önemli olan insanımıza, yavrularımıza bulaşmaması için dikkatli olmamız. Şu anda da bölgede arkadaşlarımız bilgilendirici çalışmaları yapıyorlar. Basınımızdan da haberleri ve bilgilendirmeyi bu şekilde, uygun biçimde yapmasını rica ediyorum. Artık ülkemizde de bunun farkına varıldı. Göçmen kuşların üzerinden geçtiği her ülkede her yıl ülkenin iklimine göre belli aylarda kuş gribi riski var. Bunu bir gerçek olduğunu bilmek ve tedbir almak zorundayız. Toplum olarak çok dikkatli olmalıyız'' şeklinde konuştu.

Recep Akdağ, Atina'ya gitmek üzere Ankara'dan İstanbul'a gelirken uçakta rahatsızlanan bir yolcuya müdahale etmesine ilişkin de, hekim olarak görevini yaptığını dile getirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious