Kuşadası Belediye Başkanı hakkındaki iki şikayet reddedildi

  • Giriş : 12.06.2006 / 00:00:00

İçişleri Bakanlığı, Kuşadası Belediye Başkanı Fuat Akdoğan hakkında, Burç Sokak'taki barakaların çatısının yıkılması konusundaki şikayette iddiaların işleme konulmaması kararı verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Başkan Akdoğan ve belediye yetkilileri hakkında pazaryerindeki kayıtdışılık sebebiyle belediyenin zarara uğratıldığı, ayrıca baraka çatılarının mahkemece alınan ihtiyati tedbir kararına rağmen yıkıldığı konusunda yapılan iki şikayet için de işleme konulmama kararı verildi. Aydın Valiliği İl Mahalli İdareler Müdürlüğü'nün Kuşadası Kaymakamlığı'na gönderdiği yazıda, konunun şikayetçi ve Akdoğan'a tebliğ edilmesi istendi.

Cumhuriyet Mahallesi Burç Sokak'taki 84 barakanın çatısının Kuşadası 1. Asliye Hukuk Mahkemesi'nin aldığı, dava sonuna kadar yıkımın önlenmesine ilişkin ihtiyati tedbir kararına uyulmayarak yıkıldığı iddiası üzerine inceleme yapan İçişleri Bakanlığı, sözkonusu barakalar ve üzerindeki gölgelikler sebebiyle sokağa sağlık ve itfaiye hizmetlerinin götürülemediğini, bu yüzden gerekli düzenlemelerin yapıldığını açıkladı. Diğer şikayet konusu olan semt pazarındaki tezgahların bir kısmının kayıtsız olması ve belediyenin zarara uğratılmasında da yine noter kanalıyla kayıtdışı kalan tezgah ve dolayısıyla gelir bulunmadığının tespit edilmesi üzerine Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü tarafından şikayetin işleme konulmaması kararı verildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious