Kuşadası'nda gemi karaya oturdu

Kuşadası'nda gemi karaya oturdu.19345
  • Giriş : 25.03.2008 / 14:11:00

Aydın'ın Kuşadası ilçesinde içinde bin 200 kişinin bulunduğu belirtilen Bahama bayraklı Sky Wonder adlı gemi, şiddetli fırtına sebebiyle karaya oturmaya başladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Edinilen bilgilere göre sabah saatlerinde limana gelen gemi, şiddetli fırtına sebebiyle limana yanaşamayarak sürüklenmeye başladı. Limanı işleten Ege Ports'a ait iki römorkör eşliğinde kurtarılmaya çalışan gemi, tüm çabalara rağmen arka tarafından suya batmaya başladı. Geminin karaya oturmaması için çevre limanlardan da yardım istendi. Yunan adalarından Kuşadası'na gelen gemi, 20 Mart Cuma günü de fırtına sebebiyle Bodrum Limanı'nda mahsur kalmıştı.

YOLCULARIN SAĞLIK DURUMU İYİ

Aydın'ın Kuşadası ilçesinde etkili olan fırtına nedeniyle limana yanaşamayan ''Sky Wonder'' adlı Bahama bayraklı gemi, güvenlik amaçlı olarak kumluk bölgeye oturtuldu.

Alınan bilgiye göre, Kuşadası Limanı yakınlarında yat limanına doğru sürüklenen ve bu bölgede demir atan 1200 yolcu taşıyan Sky Wonder, güvenlik amaçlı olarak kıç tarafından kumluk bölgeye oturtuldu. Kuşadası Liman İşletmesi Ege Ports'a ait romorkörler tarafından geminin bir saat içinde limana çekilmesine başlanacağı bildirildi. Geminin kurtarılma işleminin fırtına nedeniyle 4-5 saat süreceği kaydedildi.

Bu arada, gemi içerisinde bulunan çoğu ABD ve İngiliz vatandaşı 1200 yolcunun sağlık durumlarının iyi olduğu ifade edildi. Sky Wonder'in otel müdürüyle yapılan görüşmede de yolcuların herhangi bir sorun yaşamadığı öğrenildi.

Kuşadası Limanı'nda olayı takip eden yerel yöneticilerin, gemiyle sürekli koordinasyon içinde oldukları, kaptanla yapılan görüşmede ise yolcuların durumlarının iyi olması nedeniyle tahliye istenmediğinin öğrenildiği kaydedildi.

Önlem olarak limanda 2 ambulansın hazır durumda bulunduğu görüldü.

Öte yandan, Kuşadası'ndaki fırtınanın halen etkisini sürdürdüğü bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious