Kuşadası'ndaki soyguncu adliyede

Kuşadası'ndaki soyguncu adliyede.11420
  • Giriş : 14.05.2009 / 23:44:00

Kuşadası'ndaki bir banka şubesine girerek içeride bulunanları rehin alan ve yaklaşık 6,5 saat süren eyleminin ardından polisin operasyonuyla etkisiz hale getirilerek gözaltına alınan zanlı adliyeye sevk edildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Zanlı Serkan Sağlam'ın (28) Emniyet Asayiş Büro Amirliğindeki sorgusu ve işlemleri tamamlanarak Kuşadası Adliyesine getirildi.

Zanlının adliyenin otoparkından binanın içine alınması nedeniyle, burada bekleyen basın mensupları görüntü alamadı.

İlçe Emniyet Müdürlüğü yetkilileri, ''Dünkü eylemle ilgili zanlının ifadesi alındı ve mahkemeye sevk edildi. Biz sadece olayla ilgili soruşturmayı tamamladık ve kişiyi savcılığımıza teslim ettik. Net suç tanımı mahkeme sonrası ortaya çıkacaktır'' şeklinde bilgi verdi.

-OLAY-

Kuşadası'nda dün sabah saatlerinde, sahilde bulunan bir banka şubesine giren silahlı kişi, içeride bulunanları rehin almıştı. İçeriden silah sesleri duyulurken, çevrede gerekli güvenlik önlemlerini alan polis, içeride bulunanlara zarar verilmemesi yönünde anons yapmıştı.

Silahlı kişi, önce, rehinelerden banka müşterisi olan 2 kadını daha sonra da 2 kişiyi elleri bağlı halde serbest bırakmıştı.

Serbest bırakılan rehineler Neriman Çoban ve Ayla Yereyakın, saldırganın kendine ''Çilekeş'' kod adını verdiğini ve elinde pompalı tüfek olduğunu ifade etmişti.

Emniyet yetkilileri, içeride bulunan rehineleri kurtarmak için iletişim kurmaya çalıştığı saldırganı ikna emiş ve bir polis silahsız şekilde bankaya girmişti.

İlerleyen saatlerde silahlı soyguncunun, açıklama yapmak için, bir gazetecinin gelmesini istediğini söylemesi üzerine, içeriye elinde kamerası bulunan ve gazeteci gibi davranan polis memuru girmişti.

Banka şubesine daha önce giren ve görüşmeleri yürüten polis, silahlı kişinin, gazeteci olduğunu ifade eden polis ile görüştüğü sırada, bir anlık dalgınlığından yararlanıp, elindeki silahı almış ve zanlı yaklaşık 6,5 saat süren eyleminin ardından etkisiz hale getirilerek gözaltına alınmıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*