Kuşadası'ndaki yangınlar söndürüldü

  • Giriş : 07.09.2006 / 00:00:00

Aydın'ın Kuşadası ilçesine bağlı Davutlar beldesinde dün akşam saatlerinde iki noktada çıkan orman yangınları tamamen söndürüldü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Bilindiği gibi Davutlar'ın kaplıcalarıyla tanınan Samsun dağının Bodrumlu ve Taşlıtepe mevkileri arasında kalan ormanlık alanda henüz belirlenemeyen bir nedenden dolayı dün saat 21.00 sıralarında iki ayrı noktada sıralarında çıkmıştı. Yaklaşık 10 hektar alanın zarar gördüğü Bodrumlu Tepe mevkiindeki yangın Aydın, Kuşadası ve Davutlar itfaiyelerinin müdahaleleri ile sabah saat 04.00 sıralarında kontrol altına alınmıştı. Bu yangının kontrol altına alınmasından kısa bir süre sonra, Taşlıtepe mevkiinde bulunan Kurşunlu Manastırı yakınlarında başlayan yangın ise Muğla, Aydın ve Nazilli Orman İşletme Müdürlükleri'nden sevk edilen arazözler ve yangın söndürme ekiplerini tarafında müdahale edildi. Rüzgarın etkisiyle büyüyen yangına havanın aydınlanması ile birlikte 4 adet yangın söndürme helikopteri ile müdahale edildi. Yangın, hava ve karadan yapılan müdahalelerle sabah saatlerinde kontrol altına alındı. Yanan alanlarda başlatılan soğutma çalışmalarının ardından yangın öğle saatlerinde tamamen söndürüldü.

Muğla Orman Bölge Müdürü İbrahim Çiftçi, yangınlarla ilgili olarak iki ayrı noktada başlayan yangında toplam 20 hektar ormanlık arazinin zarar gördüğünü söyledi. Çiftçi, yangınların çıkış sebeplerinin belirlenmesi için çalışmalara devam ettikleri bilgisini verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious