Kuşhan'ın kampında hakaretle motive!

Kuşhan'ın kampında hakaretle motive!.19735
  • Giriş : 30.11.2008 / 16:20:00
  • Güncelleme : 30.11.2008 / 16:20:24

Kuşhan, kampa katılanlara motive adı altında 'Çok iğrenç görünüyorsunuz' sözleriyle hakaret ediyormuş.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

19 yaşındaki Dila Kurt'un kalp krizi geçirerek öldüğü kampın sahibi Muzaffer Kuşhan, kampa katılmak isteyenleri yeterli sağlık kontrolüne geçirmeden ağır diyet programları uygulamakla suçlanıyor. Kampa kabul edilmek için kimlik bilgilerinin yer aldığı bir form doldurmak yeterli oluyor. Bu gerçeği 5 kilo fazlasını vermek için Kuşhan'ın Kampı'na katılan Hürriyet Gazetesi yazarı Ayşe Arman da daha önce dile getirmişti. Diyet için gittiği kampta Muzaffer Kuşhan'la bir röportaj da yapan Arman, kampa kabul edilme aşamasında kendisinden sadece başvuru formu istenmesini yadırgamış ve bunu Kuşhan'a sormuştu. Kuşhan, "Bana hiçbir muayene ve chek-up yapılmadı" diyen gazeteci Ayşe Arman'a, "Form doldurdunuz ya o yeter" cevabını vermişti.
Kuşhan'ın eleştiri aldığı diğer bir nokta ise kampa katılan kilolu insanları aşağılaması. Diyet Programına katılan insanları iradesizlikle suçlayan Kuşhan, katılımcılara çeşitli hayvan isimleri takıyor. Kuşhan'ın bu yöntemle katılımcıların zayıflama konusunda motive olabileceklerini düşündüğü belirtiliyor.

HAKARETLE MOTİVE

19 yaşındaki Dila Kurt'un zayıflamak isterken öldüğü Muzaffer Kuşhan Kliniği'ndeki seanslara katılan Hürriyet yazarı Ayşe Arman, 'Merkeze kayıt yaptırırken gerekli muayene ve kontroller ve check-up yapılmadı' dedi. Kilolarından kurtulmak için otel ruhsatıyla zayıflama merkezi işleten Muzaffer Kuşhan'a başvuran gazeteci Ayşe Arman, tanık olduğu olumsuzlukları kaleme aldı. Kilo verme seanslarını daha önce Hürriyet'te ayrıntılı şekilde yazan Ayşe Arman, o zaman yazmadığı bazı gerçekleri kaleme alırken 'Korktuğum başıma geldi' dedi. 'Muzaffer Kuşhan'ın da elinden gelen her şeyi yaptığına ve çok üzgün olduğuna eminim' diyen Ayşe Arman, "Ben çok sevmiş olsam da yürüdüğüm o ormana, oradaki arkadaşlığa, personele bayılmış olsam da evet o kampta adam gibi check- up yapılmıyor, ambulansa benzer bir araç da yok' dedi.

MİLLETE AĞIR DİYET YAPTIRIP KENDİ YAĞ ALDIRMIŞ

Şu ana kadar yüzlerce kişiyi ağır spor ve 1500 kalorilik sıkı rejim ile zayıflatan Muzaffer Kuşhan'ın, kilo vermek için 2 kez liposuction'ı (yağ aldırma) tercih ettiği ortaya çıktı. 12 yıldır "hiç yaşlanmadığını" savunan Dr. Kuşhan, 30 yıldır da doğru beslenme ve egzersiz sayesinde aynı vücut ölçülerini koruduğunu ve 50 beden elbise giydiğini iddia ediyordu. Ancak İstanbul Cerrahi Hastanesi'nde 2005 yılında liposuction, 2008 yazında ise "liposhaping" operasyonu olan Dr. Kuşhan, egzersiz ve diyet yerine yağ aldırmayı tercih etti.

PROGRAMA UYMAYANI JANDARMA ATTIRIYORDU

Ayşe Arman'ın bir süre önce fazla kilolarından kurtulmak için başvurduğu adres olan Kuşhan'ın Kampı ile ilgili kaleme aldıkları arasında önemli ayrıntılar göze çarpıyor. Arman dahil olduğu programda yaşadığı bir olayı şöyle aktarıyor: Her yeni gelen şişman misafire kart açılıyor, kilolar takip altında. Eğer bir haftada kilo vermezsen Kuşhan seni oyuyor. Ama dur sadece seni mi? Ih-ıh. Sana hizmet veren personeli de. Çünkü onlar da takibe alınıyor. Bir hafta içinde kilo vermiyorlar mı, ya da kilolarını koruyamıyorlar mı? Demek ki ki gizli gizli yiyorlar, hadi onlara da güle güle...

Kuşhan, bunları yazdığımı bilse beni oyar. Odasında yiyecek bulunan 2 kişiyi direkt attı. 'Gitmezseniz, jandarmayla gene yollarım' dedi. Kulağımla duyduğum bu.

8SUTUN

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*