Kusma ve ishale neden olan virüs 3 milyon kişiyi etkiledi

Kusma ve ishale neden olan virüs 3 milyon kişiyi etkiledi.18836
  • Giriş : 12.01.2008 / 11:05:00
  • Güncelleme : 12.01.2008 / 11:24:14

Mideye yerleşerek kusma ve ishalle kendisini gösteren norovirüsün, İngiltere'de 3 milyondan fazla kişiyi etkilediği tahmin ediliyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Kamu Sağlığını Koruma Ajansı, geçen kış görülen vaka sayısının bu ayın başı itibarıyla ikiye katlandığını, virüsten etkilenen kişilerin 48 saat evlerinden çıkmamasının, virüsün yayılmasını önleme açısından büyük önem taşıdığını bildirdi.

Ajans, bu yıl virüsün etkisini erken göstermeye başladığını, virüsün etkilediği kişi sayısının aslında üç milyonun da çok üzerinde tahmin edildiğini, rapor edilmiş her 1922 vakaya karşılık 1500 vakanın hastane kayıtlarına yansımamasının, gerçek rakamın ortaya çıkmasına engel teşkil ettiğini açıkladı.

Hastaneleri de zor durumda bırakan virüsün yayılmasını engellemek amacıyla birçok kentte hastanelerin bazı bölümlerinin kapalı olduğu bildirildi.

Kusma ve ishalle ortaya çıkan, kimi vakalarda ateşe de yol açan norovirüsün, özellikle bebeklerde ve yaşlılarda vücudun susuz kalmasına yol açarak tehlike yaratabildiği uyarısı da yapıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious