Kütahya Cezaevi üretime odaklandı

  • Giriş : 27.04.2007 / 00:00:00

Kütahya Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Şerif Eren, Kütahya Cezaevi'nde üretim, eğitim ve sosyal yönden birçok faaliyetin gerçekleştirildiğini bildirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Eren, gazetecilere yaptığı açıklamada, Kütahya Cezaevi'nde yürütülen faaliyetlerin ülke çapında ve yurt dışında ün kazandığını söyledi.

Cezaevi'nde üretime yönelik çalışmalarda büyük başarılar elde edildiğini belirten Eren, çinicilik, resmi kurum ve kuruluşlara gömlek dikimi, ayakkabı imalatına yönelik üretim çalışmaları yapıldığını kaydetti.

Eren, üretim faaliyetlerinin hükümlülere büyük yarar sağladığına işaret ederek, şöyle konuştu:

''Kütahya Cezaevi'nde üretim, eğitim ve sosyal yönden birçok faaliyet gerçekleştiriliyor. Üretime yönelik yapılan faaliyetler hükümlü ve tutuklularımızın cezaevinde hem iyi vakit geçirmeleri hem de kendi ve ailelerine katkı sağlamaları ve cezalarını tamamlayıp tahliye olduklarında topluma adapte olmaları açısından büyük yarar sağlar niteliktedir. Ayrıca bu hükümlülerimizin birçoğu sigortalı olarak çalışıyor.''

Cezaevi'nde ürünlerin çeşitli illerde düzenlenen sergilerde halkın beğenisine sunulduğunu anlatan Eren, bunun sonucunda da cezaevi ürünlerine talep patlaması yaşandığını dile getirdi.

Eren, üretim faaliyetlerinin dışında eğitim ve sosyal faaliyetlerin de gerçekleştirildiğini kaydederek, bu kapsamda çeşitli kursların yanı sıra son olarak bir bilgisayar dersliğinin faaliyete geçirildiğini, mevcut kütüphanenin de zenginleştirilmesi içinde çalışmalar yürütüldüğünü anlattı.

Kütüphanenin zenginleştirilmesi için herkesten destek beklediklerine de değinen Eren, ''Kitap bağışı konusunda kamu kurum ve kuruluşlarından, hayırsever kişilerden destek bekliyoruz. Bağışlanan kitaplar Cezaevi Seçici Kurulu tarafından incelendikten sonra, cezaevinde bulundurulmasının sakıncası olmayan kitaplar mahkumlarımızın istifadesine sunulacaktır'' diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious