Kütahya porselen Alman Rosenthal'a talip

Kütahya porselen Alman Rosenthal'a talip.8055
  • Giriş : 03.07.2009 / 16:56:00

Almanya'nın tanınmış porselen üreticisi, iflasın eşiğinde bulunan Rosenthal'i devr almak için Kütahya Porselen'in yeni teklif sunduğu bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik


İflas işlemlerini yürüten şirketin bir sözcüsü, teklifin ciddi olması durumunda çok cazip göründüğünü belirtti, ancak teklifin ne kadar olduğu konusunda bir açıklama yapmadı.

İtalyan üretici Sambonet Paderno'nun Rosenthal için son olarak 19 milyon avro teklif ettiği, anlaşmanın hazır olduğu ancak finansman konusunun henüz tümüyle çözülmediği belirtildi.

Münih kentindeki Türk-Alman Ekonomi Birliği tarafından yapılan açıklamada ise Kütahya Porselen A.Ş Genel Müdürü Rüştü Düver'in, Sambonet Paderno'dan daha iyi bir teklif sunduğu ifade edildi.

İsimleri açıklanmayan iki üreticinin daha Rosenthal ile ilgilendikleri ancak bu şirketin zaman baskısı altında bulunduğu ve satış bedelinin temmuz ayı sonuna kadar ödenmesi gerektiği kaydedildi.

Aksi takdirde şirketi, ana hissedar olan Bank of America'nın devr alacağı ve bu bankanın şirket için 36 milyon avro talep ettiği bildirildi.

Rosenthal Yönetim Kurulu Başkanı Ottmar Küsel, daha önce yaptığı bir açıklamada, şirketin Sambonet Paderno'yla anlaşmaya varması durumunda görevinden ayrılacağını söylemişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*