Kütahya'da birlik ve beraberlik mesajları verdi

  • Giriş : 01.05.2006 / 00:00:00

Kütahya Emek Platformu tarafından 1 Mayıs işçi bayramı münasebetiyle yapılan açıklamada; barış, demokrasi ve birlik için dayanışma ve ortak mücadele çağrısı yapıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Kütahya Emek Platformu adına 1 Mayıs işçi bayramını değerlendiren Belediye İş Sendikası Kütahya Şube Başkanı Alaaddin Özçallı, ekonomiden Türkiye'nin coğrafi açıdan bulunduğu bölgede yaşanan olumsuzluklara kadar her türlü sorunun en kısa sürede çözülmesi istendi. ABD ve çıkar odaklarının Türkiye'yi çatışma ortamının bir taşeronu haline getirme oyunlarının sürdüğünün iddia edildiği açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Demokrasiden korkanlar, gerilim ve çatışmadan rant sağlamak isteyenler, huzursuzluğu körükleyenler, halka ve emekçilere kirli bir senaryo yazıyorlar. Küresel sermayenin kıskacındaki ülkemiz, her gün daha fazla işsizliğe, yoksulluğa ve güvensizliğe sürükleniyor. Hem yasalar, hem de uygulamalar temel hak ve özgürlüklere ilişkin sorunlara kaynaklık ediyor. Özgürlükçü, bağımsız, demokratik ve barış içinde yaşayan bir Türkiye talebimiz devam ediyor."

Özçallı, 1 Mayıs işçi bayramında mücadele, birlik ve dayanışmayı güçlendirecek alanları doldurarak haklı taleplerini bir kez daha savuncaklarını kaydetti. Adalet, barış ve özgürlük, eşit paylaşım, iş, gelir ve istihdam güvencesi, parasız sağlık ve eğitim ile 1 Mayıs'ın resmi tatil olması isteklerini dile getiren Özçallı, "Yaşasın 1 Mayıs, yaşasın işçi sınıfının birlik mücadele ve dayanışması." diyerek sözlerine son verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious