Kütahya'da çaya düşen Hilal'in cesedi bulundu

  • Giriş : 24.03.2006 / 00:00:00

Kütahya'nın Aslanapa ilçesine bağlı Haydarlar köyünde 38 gün önce çaya düştüğü tespit edilen 3 yaşındaki Hilal Yılmaz'ın cesedi bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Jandarma ve sivil savunma ekiplerinin de yoğun çabasına rağmen bulunamayan Hilal'in cesedi, Haydarlar köyü yakınındaki Adaköy çiftçilerinin görmesi sonucu suya düştüğü yerin yaklaşık 3 kilometre uzağında bulundu.

Küçük Hilal'in annesi Nimet Yılmaz, 38 gündür çok acı çektiklerini belirterek, "İlk günlerde yaşadığına dair ümidimiz vardı. Ancak günler geçtikçe ümidimizi yitirdik. En azından cesedine ulaştık. Artık bir mezarı var. Çok üzgün de olsak bu bizim içimizi rahatlattı." diye konuştu.

Baba Adnan Yılmaz da, çok zor şartlarda arama çalışmalarını sürdürdüklerine işaret ederek, "Köydeki komşularımız tüm zorluklar ve imkansızlıklara rağmen arama çalışmalarında yardımcı oldular. Jandarma ve sivil savunma ekipleri de çayın akıntısı boyunca kilometrelerce arama çalışmalarına katıldı. Ancak bir sonuç alamamıştık. Çocuğumun cesedini bulmamız onun bir mezarının olması adına bizi biraz olsun rahatlattı." şeklinde konuştu.

Hilal Yılmaz'ın 14 Şubat'ta evlerinin avlusunda oynarken, evin yakınında bulunan, üzeri buz tutmuş Porsuk çayına gittiği ve buzun üzerindeki küçük bir delikten suyun içine düştüğü tespit edilmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious