Kütahya'da çıkan yangında yaşlı çift öldü

Kütahya'da çıkan yangında yaşlı çift öldü.10819
  • Giriş : 03.01.2008 / 13:55:00

Kütahya'nın Tavşanlı ilçesine bağlı bir köydeki ahşap evde çıkan yangında yürüme güçlüğü çeken yaşlı çift hayatını kaybetti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Alınan bilgiye göre, Karakaya köyünde eşi Rahime Karakuzu (85) ile birlikte yaşayan İsmail Karakuzu'ya (86) ait altı samanlık olarak kullanılan ahşap evde yangın çıktı.

Elektrik kontağından çıktığı tahmin edilen ve kısa sürede yayılan yangında Rahime ve İsmail Karakuzu yanarak can verdi. Yangın, Balıköy ve Tavşanlı Belediyesi itfaiyelerinin müdahalesiyle söndürüldü.

İsmail Karakuzu'nun komşusu Cemal Çelik, İsmail Karakuzu'nun evinden alevler yükseldiğini gördüğünü belirterek, eve girip yaşlıları aradıklarını, ancak baktıkları odalarda kimseye ulaşamadıklarını bildirdi.

Alevlerin kısa sürede evin diğer odalarını da sardığını ifade eden Çelik, ''İtfaiye ekiplerinin müdahalesinden sonra eve girdik. Yaşlı çiftin cansız bedeniyle karşılaştık. İsmail Karakuzu'yu oturduğu yerde, Rahime Karakuzu'yu da emekler vaziyette odanın kapısına ulaşmaya çalışırken can vermiş halde bulduk'' dedi.

Karakuzu çiftinin cesetleri Tavşanlı 82. Yıl Devlet Hastanesi morguna gönderildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious