" />

Kütahyada deprem gerçekleşti

Kütahyada deprem gerçekleşti.11693
  • Giriş : 22.05.2011 / 00:20:00
  • Güncelleme : 27.08.2016 / 23:11:17

Kütahya'da deprem oldu. Simav'da deprem oldu, halk sokaklara döküldü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


Kütahya'nın Simav ilçesinde meydana gelen 5,9 büyüklüğündeki deprem, İstanbul, Ankara, Çanakkale, Bursa, Balıkesir, Yalova, Afyonkarahisar, Eskişehir ve Afyonkarahisar'da da hissedildi.Kütahya Valisi Kenan Çiftçi, Simav ilçesinde meydana gelen deprem sırasında paniğe kapılarak pencereden atlayan bir kişinin hayatını kaybettiğini bildirdi. Merkez üssü Kütahya'nın Simav ilçesi olan 5.9 büyüklüğündeki depremde 3 kişi hayatını kaybederken, yaralı sayısı 75'e yükseldi. İlk sarsıntının ardından en büyükleri 5,5 ve 5,0 olan 54 artçı deprem gerçekleşti.

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsünden alınan bilgiye göre, saat 23.15'te, merkez üssü Kütahya'nın Simav ilçesi olan 5.9 büyüklüğündeki depremin hissedildiği il ve ilçelerde vatandaşlar, evlerini terk ederek sokağa çıktı.

Bu arada, ABD Jeolojik Araştırmalar Kurumunun internet sitesindeki verilere göre, Türkiye'nin batı kesiminde meydana gelen depremin merkez üssünün, Kütahya'ya 77, Bursa'ya 121 ve Balıkesir'e 123 kilometre mesafede olduğu belirtildi.
Depremin büyüklüğü 6 olarak verildi.

Merkez üssü Kütahya'nın Simav ilçesi olan 5.9 şiddetinde bir deprem meydana geldi. Saat 23.16'da meydana gelen deprem başta İstanbul olmak üzere Bursa, Yalova, Trakya, Ege'de de hissedildi.

Depremden sonra halk sokaklara döküldü. Kütahya'dan Simav'a çok sayıdaa arama kurtarma ekipleri sevkedildi. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi'nden bir açıklama yapılmadı.

Rasathane'nin resmi internet sitesindeki verilere göre saat 22.03'de merkez üssü Akdeniz olan 4,2 şiddetinde bir deprem daha meydana geldi. Saat 22,59'da ise Kütahya Simav'da 3,8 şiddetinde bir deprem daha meydana geldi.

Kütahya'nın Simav ilçesinde meydana gelen 5.9 şiddetindeki deprem Sakarya'da da hissedildi. Marmara Depremi'nden sonra yeniden büyük korku yaşayan vatandaşlar sokağa döküldü.

Simav'da meydana gelen deprem çevre illerde de hissedildi. Büyük korkuya neden olan depremin ardından vatandaşlar, evlerini terk ederek sokağa çıktı.

Kütahya'nın Simav ilçesinde meydana gelen 5.9 büyüklüğündeki deprem İstanbul'da hissedildi. Panik yaşayan bazı vatandaşlar kendilerini sokağa attı.

Saat 23.10 sıralarında Kütahya'nın Simav ilçesinde 5.9 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem İstanbul'dan da hissedildi. Panikleyen bazı vatandaşlar dışarı çıkarken, panik yaşamayan bazı İstanbullular evlerinde kalmayı tercih etti.

Panik halinde dışarı çıkan vatandaşlar çok korktuğunu söyledi. 6-7 saniye sallandığını dile getiren vatandaşlar kısa süre bekledikten sonra evlerine çıkacaklarını ifade etti.

Evindeki muhabbet kuşuna zarar geleceği korkusuyla dışarı çıkan İrem Çağlayan da çok korktuğunu belirtti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*