Kütahya'da Pamukkale Ekspresi raydan çıktı; 8 ölü

Kütahya'da Pamukkale Ekspresi raydan çıktı; 8 ölü.41490
  • Giriş : 27.01.2008 / 08:27:00

Kütahya'da yolcu treninin raydan çıkması sonucu çok sayıda ölü ve yaralının bulunduğu bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İstanbul'dan saat 17.35'te hareket ederek Denizli'ye giden 11442 sefer sayılı, 474 yolcu kapasiteli "Pamukova Ekspresi" Kütahya'nın Değirmenözü mevkiinde saat 02.30 sıralarında henüz belirlenemeyen bir nedenle raydan çıktı. Merkeze bağlı Çöyürler Köyü ile Ahiler Köyü arasında meydana gelen kazada ölü ve yaralıların olduğu bildirilirken kazadan sonra 30'dan fazla ambulans olay yerine gönderildi.

Olay yerine gelen ambulanslar yaralılara müdahale ederken vagonların altında kalan cesetleri çıkarma çalışmaları sürüyor. Bu arada Konya'ya giden Meram Ekspresi de kaza sebebiyle Kütahya garında bekletildi. TCDD Genel Müdürü Süleyman Karaman kaza yerine hareket etti.

Olay yerine gelen ambulanslar yaralılara müdahale ederken vagonların altında kalan cesetleri çıkarma çalışmaları sürüyor.

Alınan bilgilere göre şu ana kadar Kütahya Devlet Hastanesi'ne kazada yaralananlardan 4'ünün geldiği bildirildi. Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe yaptığı açıklamada yaralılardan bazılarının Afyonïdaki hastanelere kaldırıldığı bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious