Kütahya'dan 1 TIR dolusu yardım

Kütahya'dan 1 TIR dolusu yardım.7596
  • Giriş : 12.09.2006 / 00:00:00

Mazlum-Der ve İnsani Yardım Vakfı (İHH) Kütahya Şubeleri tarafından başlatılan kampanya ile, Lübnan ve Filistin'e 1 TIR dolusu yardım gönderildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Yardım TIR'ı yola çıkmadan önce bir basın açıklaması yapan İHH Kütahya Şube Başkanı Mustafa Hacımustafaoğulları, İsrail işgali altındaki Filistin topraklarında Müslümanların yıllardır kan, gözyaşı ve sürgün yaşadığına işaret etti. Hacımustafaoğulları, "Yine Lübnan İsrail bombardımanları sonucu kadın, çocuk, yaşlı, hasta demeden sivillerin katledildiği kan gölüne dönmüştür. Kardeş Filistin ve Lübnan halkının bu zor günlerinde yanlarında olduğumuzu göstermek üzere Mazlum-Der ve İHH işbirliği ile düzenlediğimiz yardım kampanyasında toplanan yardımları TIR ile bölgeye gönderiyoruz." şeklinde konuştu.

Mazlum-Der Kütahya Şube Başkanı Selahattin Üneş'in de katıldığı basın açıklamasında Hacımustafaoğulları, kampanyaya maddi manevi katılarak hassasiyet gösteren tüm vatandaşlara teşekkür etti. Bölgedeki yaraların sarılması için bu yardımların sürmesi gerektiğini vurgulayan Hacımustafaoğulları, "Mazlum-Der, İnsani Yardım Vakfı ve diğer yardım kuruluşlarının kampanyalarının desteklenmesi elzemdir." dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious