Kutan, Mesut Yılmaz'a hak verdi

  • Giriş : 05.08.2006 / 00:00:00

Recai Kutan, Türkiye'nin demokratik bir ülke olduğunu ve herkesin siyasetten ayrılıp, geri dönebileceğini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Saadet Partisi Gelen Başaknı Recai Kutan, Eski Başbakanlardan Mesut Yılmaz'ın yeniden siyasete döneceğine ilişkin haberlere, "Hatırlayacaksınız, '8 yıllık zorunlu eğitim sırasında siyasi hayatıma mal olsa da ben bunu çıkaracağım' dedi. Ve o dönemde bu olay Yılmaz'ın siyasi hayatına mal oldu. Aradan şu kadar zaman geçtikten ve özelikle Yüce Divan'da belli bir netice elde edildikten sonra yeniden siyasete dönüyor, bu hususta bir değerlendirme yapmak istemiyorum." dedi.
Saadet Partisi Fatih İlçe Teşkilatı tarafından Feshane Kültür Merkezi'nde düzenlenen "Kıbrıs" konulu sergisinin açılışına katılan Recai Kutan, Mesut Yılmaz'ın yeniden siyasete dönüşü ile ilgili gazetecilerin sorularını cevapladı. Kutan, yeniden siyasete dönüş kararının Yılmaz'ın kendi kararı olduğunu belirterek, Türkiye'nin demokratik bir ülke olduğunu ve herkesin siyasetten ayrılıp, geri dönebileceğini söyledi.

Kutan, "Hatırlayacaksınız, '8 yıllık zorunlu eğitim sırasında siyasi hayatıma mal olsa da ben bunu çıkaracağım' dedi. Ve o dönemde bu olay Yılmaz'ın siyasi hayatına mal oldu. Aradan şu kadar zaman geçtikten ve özelikle Yüce Divan'da belli bir netice elde edildikten sonra yeniden siyasete dönüyor, dolayısıyla benim bu konuda söyleyebileceğim bir şey yok." şeklinde konuştu.

Gazetecilerin, "Yılmaz'ın Erkan Mumcu ile birlikte hareket etmesini nasıl değerlendiriyorsunuz?" şeklindeki sorusuna ise Kutan, "Kendi bilecekleri iş, ben o hususta bir değerlendirme yapmak istemiyorum." şeklinde cevap verdi.

"Kıbrıs" konulu fotoğraf sergisini Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Osman Yumak Oğulları ve Saadet Partisi İstanbul İl Kadın Kolları Başkanı Nagehan Gül Asiltürk ili birlikte açan Genel Başkan Kutan, sergiyi gezerek yetkililerden bilgi aldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious