Kutan, muhalefetten ne istiyor?

Kutan, muhalefetten ne istiyor? .6892
  • Giriş : 11.07.2007 / 14:19:00
  • Güncelleme : 11.07.2007 / 14:25:23

Kutan, yaptığı açıklamada Erdoğan ve Baykal'a sert açıklamalrda bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Saadet Partisi Genel Başkanı Recai Kutan, ''Mazotu 1 YTL yapamazsınız, çünkü IMF'nin emrindesiniz'' dedi. Kutan, dün gece yarısı Nevşehir'de partisinin il teşkilatı tarafından Dedeman Oteli'nde gerçekleştirilen toplantıya katıldı.

''Başbakan Erbakan, Başbakan Kutan'' sloganları ile otel önünde karşılanan Kutan'ın elini öpmek için birçok partili birbirleriyle yarıştı. Nevşehir milletvekili adaylarını tanıtan Kutan, yaptığı konuşmada, partisinin baraj sorunu olmadığını, davalarının tek başına iktidara gelmek olduğunu söyledi. Bu seçimlerde sadece ülkeyi yönetecek kadroları seçmeyeceklerini, aynı zamanda ülkenin gelecek 50 yılının yönetimini belirleyeceklerini kaydeden Kutan, Türkiye için bu seçimin tarihi bir yol ayrımı olduğunu belirtti. Konuşması sık sık ''Mücahit Erbakan'' sözleri ile kesilen Kutan, şunları söyledi:

''Saadet Partisi'nin baraj sorunu diye bir meselesi yoktur. Bizim davamız, şu anda tek başına iktidara gelmektir. Yapacağımız bu seçimler sadece ülkeyi yönetecek kadroları seçmeyecek. Bu seçimle ülkenin 50 yılının yönetimini belirleyeceğiz. Torunlarınızın bile geleceğini belirleyeceksiniz. O kadar önemli bir seçim bu. Türkiye bu seçimle tam bir yol ayrımındadır. Var olmak veya yok olmak seçimidir bu seçim.

Biz mevcut olan siyasi partilerden herhangi bir parti değiliz. Biz farklı bir partiyiz. Sadece bu aziz milletin geleceğini düşünen bir siyasi kadroyuz. Dolayısıyla bizim söylediğimiz sözler ciddiye alınmak zorunda, kulak ardı edilemez. Ancak öbür siyasi partilere bakıyoruz, iki üç aydan bu yana iktidar partisi AKP, ana muhalefet partisi CHP ne ile meşguller? Bunlar neyle meşguller? Horoz dövüşü ile meşguller. Şu anda CHP ile AKP eskiden beri yakından bildiğiniz bir tiyatro oyununu sahneye koydular.

Şimdi AKP ve CHP ne diyor, (aman ha oyları bölmeyin, sayın Erdoğan ne diyor? 'Oylarınızı israf etmeyin'. Ben de diyorum ki bugüne kadar Sayın Erdoğan'ın söylediği en iyi sözdür bu. Millet oylarını israf etmemeli, tekrar AKP'ye oy verip oylarını israf etmemeli.'' Kutan, konuşmasını şöyle sürdürdü:

''AKP de CHP de bunların hepsi IMF'cidir. Bu ülkede memur yoksulluk ve açlık sınırına geldi. Enflasyon ne kadar, yüzde 9 diyorsunuz. Bana sorarsanız aslında enflasyon yüzde 9'un çok üstünde. Bir sene zarfında mazota kaç kere zam geldi? Yüzde 23, gübreye ne kadar zam geldi? En küçüğü yüzde 25. Bunun anlamı nedir? Çiftçi kardeşim ektikçe daha fakir hale geliyor. IMF öyle politikalar uygulattırıyor ki ekonomi tam bir soygun ekonomisi haline geliyor. Birileri çıkmış mazotu bir YTL'den aşağı düşürecekmiş. Düşüremezsin. Niye, IMF'nin emrindesin? Onun için. AKP de CHP de Amerika'yı stratejik ortak olarak görüyor. İlle de Avrupa Birliği'ne gireceğiz diyorlar. Çocuk olmayın, bu adamlar sizleri almayacaklar. niye? Bu bir Hristiyan kulübüdür. Siz dininizi mi değiştireceksiniz?''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious