Kutan, Papa ziyaretini değerlendirdi

  • Giriş : 02.12.2006 / 00:00:00

Saadet Partisi (SP) İl Başkanları toplantısı öncesinde bir basın toplantısı düzenleyen Genel Başkan Recai Kutan, Papa'nın ziyaretini değerlendirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Saadet Partisi Ankara İl Başkanlığı binasında düzenlenen toplantıda konuşan Kutan, Papa 16. Benedict'in Türkiye'ye yaptığı ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyetsizliği dile getirdi.

Papa'nın Türkiye'ye gelmeden önce İslam alemiyle ilgili sarfettiği sözleri ve Türkiye'nin AB üyeliği ile ilgili düşüncelerini hatırlatan Kutan, "Türkiye'ye gelmeden önce, "Türkiye'nin AB'de kesinlikle yeri yok" diyen Papa, Ankara'da" Türkiye'nin, Avrupa Birliği üyeliğini temenni ediyorum" dedi. Yine peygamberimizin hakkında " O yeryüzüne kötlükten başka bir şey getirmedi" demişken, Ankara'da "İslam sevgi ve barış dinidir" dedi. Bu sözlerden birinden biri yanlıştır. Bu durumda Papa "hata yapmaz" görüşünü kabul eden Katoliklerin kafası iyice karışmış olmalıdır" şeklinde konuştu.

Konuşmasında Başbakan Erdoğan'ı da eleştiren Kutan şunları kaydetti: "Başbakan Erdoğan, Papa'yı karşılama töreninde Türkiye nüfusunun yüzde 95'inin Müslüman olduğunu söyledi. Bundan önce Başbakan herkes gibi nüfusumuzun yüzde 99.9'unun Müslüman olduğu söylüyordu. Başbakan'a soruyoruz, yüzde 5'e tekabül eden yaklaşık 3,5 milyon Müslüman'a ne oldu. Hristiyanların gayretleriyle bunlar haşa din mi değiştirdiler? Milletimiz bu konuda sizden açıklama bekliyor."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious