Kutan: AKP kapatılmamalı

Kutan: AKP kapatılmamalı.11696
  • Giriş : 26.07.2008 / 12:48:00

Kutan, 'Türkiye'nin yeni bir demokrasi ayıbıyla karşı karşıya kalmaması için AKP kapatılmamalıdır" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Saadet Partisi İl Başkanları ve İl Müfettişleri Toplantısının açılışında konuşan Kutan, tarihi bir dönemeçten geçen Türkiye'nin "AK Parti ve CHP'nin yanlış politikaları nedeniyle huzursuzluk ve kamplaşma ortamına sürüklendiğini" öne sürdü.

Son günlerde ortaya çıkan bazı konuların ülkedeki gerçek gündemi unutturduğunu savunan Kutan, bunlardan birinin AK Parti hakkında açılan kapatma davası olduğunu belirtti. Kutan, bu davanın "Parlamenter demokratik sistem açısından son derece kaygı verici" olduğunu ifade ederek, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Siyasi partilerin bir takım faraziyelerle kapatma tehdidi altında bırakılması sonucunda, 'laikliği koruyalım' derken demokrasi çiğnenmekte, milli irade ihlal edilmektedir. Bize göre şiddete bulaşıp terörü teşvik etmedikçe, siyasi partiler hakkında kararı mahkemeler değil, sandıklar vermelidir. Türkiye'nin yeni bir demokrasi ayıbıyla karşı karşıya kalmaması için AKP kapatılmamalıdır, diyoruz."

Kutan, Yüksek seçim Kurulu Başkanı Muammer Aydın'ın seçimlere ilişkin açıklamasını da hatırlatarak, "Türkiye, şu dönemde tam bir gerginlik içindedir. AKP'nin başarısızlıkları ortaya çıktı ancak bu dönemde seçim, milli menfaatlere uygun değildir" diye konuştu.

"Ergenekon Davası"na da değinen Kutan, bu konunun derinlemesine araştırılmasını ve hukuki gereklerin yerine getirilmesini istediklerini söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*