Kutan: Devlet-millet kaynaşması büyük tehlikede

  • Giriş : 12.11.2007 / 15:50:00
  • Güncelleme : 12.11.2007 / 15:55:52

Saadet Partisi Genel Başkanı Recai Kutan, "Gidiş tehlikeli yöndedir. Devlet millet kaynaşması büyük bir tehlike içerisindedir" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kutan, Genç Liderler Derneği Genel Başkanı Obahan Obaoğlu’nu parti genel merkezinde kabul etti.

Türkiye’yi her alana ileri noktalara götürecek liderlere ihtiyaç duyulduğunu ifade eden Kutan, Türkiye’de zaman zaman yetişmiş insan sıkıntısı yaşandığını söyledi.

İnsanların oldukları gibi vatandaşlara takdim edilmediğini, medya vasıtasıyla arzu edilen şekilde yansıtıldığını ifade eden Kutan, AK Parti’nin genel seçimlerde aldığı yüksek oyda da bu tarz iç ve dış propagandanın etkisinin bulunduğunu iddia etti. Muhalefetin seçim sürecinde, AK Parti’yi başarısızlıklarından çok, dindar seçmeni etkileyecek yönlerden eleştirdiğini kaydeden Kutan, "Bizim partimiz için yıllarca çalışmış, oy vermiş insanlar bile oylar bölünmesin diye AKP’ye verdiler" dedi.

Dış politika ve ekonomide durumun ortada olduğunu savunan Kutan, "Gidiş tehlikeli yöndedir. Devlet millet kaynaşması büyük bir tehlike içerisindedir" diye konuştu.

Obaoğlu da bugünün liderlerinin tecrübe ve birikimlerini paylaşmanın kendileri için önemli olduğunu belirterek, derneğin yürüttüğü siyasetçilerin güncel konulardaki düşüncelerine yer verilecek kitap çalışması için Kutan’ı ziyaret ettiklerini söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious